| Gi4nin4 a întrebat:

Buna TPU: happy huh sa incep, am o mare problema sad eu acum un an am avut o relatie cu un baiat, el m-a dezamagit a fost primul meu prieten sad si m-a inselat sincera sa fiu nu mai pot avea incredere in baietisad iar acum dupa un an de zile fratele lui mai mare doreste sa avem o relatie sad a-s vrea sa am o relatie cu el doar pentru a ii face in ciuda fostului sad dar imi este frica si de ceea ce va gandi el despre mine crying plz help sad FUNDA happy

Răspuns Câştigător
| AtashiNoBakaDesu a răspuns:

Doar pentru ca primul a fost un dobitoc, nu inseamna ca toti baietii sunt la fel. Ce-i drept, aia de treaba se gasesc mai greu, dar exista. happy
Oricum, prima relatie niciodata nu tine pana la nesfarsit. E doar prima, vor mai fi si altele. Normal ca, fiind prima, te-a afectat putin mai tare decat daca ar fi fost alta...
Oricum, eu as zice sa iesi cu fratele lui, dar sa incerci sa nu iti deschizi inima prea tare. Acum nu zic sa fi rece cu el, doar sa nu pui la suflet tot. Daca dupa o perioada de timp, el iti demonstreaza ca te iubeste, atunci poti sa ai incredere in el, pana atunci, nu prea. Oricum nu i-ar strica fostului putina razbunare devil

| Gi4nin4 explică (pentru AtashiNoBakaDesu):

multumesc de sfat big hug

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum te-a dezamagit? ce a facut?

| Gi4nin4 explică (pentru anonim_4396):

M-a inselat sad si fiind prima mea relatie... iti dai cu seama crying

| soriinaa a răspuns:

Razbunarea e arma prostului. Dupa tot ce ti-a facut, chiar crezi ca merita sa te mai gandesti la el, sa pui la cale planuri de razbunare, sa ii faci in ciuda cu fratele lui. Eu zic sa te gandesti mai bine. Pe langa parerea pe care o va avea el despre, si toti cei din jur, poti sa faci doi frati, sa se certe urat de tot, sa devina dusmani, si pentru ce?! Daca el ti-a facut tie rau, de ce sa ii faci si tu lui. Nu merita nici macar atat. Niciodata nu e bine cand te desparti de cineva sa fii cu prietenii de-ai lui sau chiar mai mult decat atat cu fratele lui. Nu e frumos, nu e omeneste. Te-a ranit urat si te doare, te inteleg, dar nu iti mai face rau singuraa. Incearca sa-ti cauti pe cineva, incearca pe cat poti sa ai incredere. Dar incredere in tine, incredere ca nu toti sunt la fel si ca intr-o buna zi, vei gasi pe cineva care sa stie sa te aprecieze si care sa te iubeasca cu adevarat. Acum doar treci peste, uitaa si nu lasa resentimentele sa te ghideze. Cu timpul o sa vezi ca o treaca, rana o sa se vindece si o rasara soarele si pe strada ta. Si tine mintee ca orice sut in fund, e un pas inainte. Baftaa;*

| NikoletaVlog a răspuns:

Accepta oferta Fa-l gelos pe fost