| anonim_4396 a întrebat:

Iau anticonceptionale de mult timp *Karisaa*, iar sambata plec la mare. Problema e ca miercuri trebuie sa-mi vina menstruatia, si chiar as vrea sa ma bucur de vacanta. Sambata seara termin folia actuala de AC, iar dupa cum am spus miercuri urmeaza sa imi vina mentruatia, avand o menstruatie foarte foarte regulata. As vrea sa nu fac pauza deloc si sa iau in continuare alta folie de AC, pentru a amana ciclul, pana ma intorc acasa. Intrebarile mele sunt: o sa am scurgeri de sange? O sa imi deregleze ciclul? Cand ar trebui sa fac pauza pentru a nu deregla ciclul? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Ravengirl a răspuns:

Buna. Folosesc aceleasi pastile. Am luat a doua folie pana la final fara pauza, am avut o infima pată maronie. Nh iti deregleaza ciclul, duoa ce termini a doua folie torul revine la normal regulat. Dar a doua luna, dupa cele doua folii fara pauza, am avut o sangerare putin mai abundenta.