| anonim_4396 a întrebat:

Ieri am discutat cu iubita mea despre fumat si ea mi-a spus ca nu fumeaza ca vorbea in gluma si chiar spunea adevarul se vedea pe ea... Acuma se simte tradata pentru ca mi-am pierdut increderea in ea pe moment si vrea o pauza sa-si puna ordine in ganduri. Faza-i ca eu o iubesc super mult nu as vrea sa o pierd, ce as putea sa fac?

6 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

De multe ori faci mai rau daca ceri parerile altora in ceea ce priveste relatia ta. Involuntar ce au spus ei ajunge sa te influenteze si, poate, sa iti schimbe perspectiva.
Eu zic sa faci cum simti, macar asa daca e sa regreti ceva, regreti ca te-ai luat dupa tine, nu dupa ce-au zis ceilalti.
Stai, analizeaza situatia la rece si fa ceea ce crezi tu ca merita sa faci.
Tu stii cel mai bine ce sa faci sa descoperi ce e adevarat si ce nu si tot tu stii cel mai bine cum sa faci sa nu o pierzi.
Parerea mea e ca-n cazul asta prietenii/ familia/ TPU incurca.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuze ca zic, dar tot ea se simte tradata? Dar tu cum ar trebui sa te simti atunci? Dupa ce te-a mintit atat? Si nu doar cu fumatul, si cu treaba cu ex-ul ei (desi ma indoiesc ca ar mai avea ceva sentimente pentru. el).O relatie se bazeaza pe incredere straight face. Nu stiu ce sa zic, mi se pare ca face o drama din asta ca vai doamne ai tradat-o ca ai prins-o in flagrant ca fumeaza si acum nu stie ce sa faca sa scape basma curata. Cum sa nu-ti pierzi increderea in ea? Din moment ce minte si minte incontinuu. Si tot ea vrea sa luati o pauza. Te joaca pe degete, nu vezi? Acuma nu zic, ca poate nu e cum cred eu, totusi te iubeste. Insa daca te-ar iubi atat de mult pe cat spune, nu te-ar mai minti atat. Mi se pare ca profita de faptul ca tu o iubesti sincer.
Vorbeste cu ea, spune-i EXACT ce crezi. Macar tu sa fi sincer.

Multa bafta, si sper sa se rezolve! happy

| RetardedRacoons a răspuns:

Tu clar cauti nod in papura, te mananca pielea, sa nu plangi cand te-o scarpina. Esti paranoic cand de fapt tu o tradezi constant cerand sfaturi de relatie unor straini care-ti zic sa o parasesti. Iti cam meriti soarta.

| RetardedRacoons a răspuns:

Mai putina vorba si mai multe fapte.
Stii cum e cand incepi sa bati cuie in usa? Daca le coti dupa tot raman gaurile, se aduna se aduna pana nu ramane decat o tensiune in aer si te pisi pe ea de relatie. Iubirea aia nu valoreaza nimic, NIMIC, si nici timpul petrecut impreuna, nu o sa conteze.

| All3xAssAssInnSS a răspuns:

Lasa-i o pauza si dupa o intrebi daca te mai iubeste si inainte ii zic ca tu nu ai vrea sa o pierzi pentru ia ai face orce.