| Chachi913 a întrebat:

Ieri am facut sex anal, neprotejat si atunci cand am facut-o, cand a ejaculat, a ejaculat puțină sperma pe mine dar dupa asta el s-a dus la baie. Sperma nu a ajuns in vagin. M-am sters repede. Si nu mai aveam nimic. Dar totuși imi este frica. Este oare posibila o sarcina. Menționez ca luna asta am m-ai facut-o dar nu anal, am facut-o normal dar protejat. Ciclul menstrual trebuie sa imi vina la sfârșitul lunii acestea, începutul celeilalte. Sa imi fac griji? :o

6 răspunsuri:
| AmericanHistoryX a răspuns:

Eu nu mi-asi face griji din astea cu sexul anal,atat timp cat nu isi da drumul in vaginul tau sanse mici sa ramai insarcinata
altele sunt problemele,pot sa iti spun ca e plin de hepatita b,c in spitale si alte boli din cauza microorganismelor(virusi,bacterii, fungi), iar ca sfat:protejeaza-te! mai ales daca ai mai multi parteneri, sunt boli care nu dau simptome, dar in timp te trezesti cu cine stie ce complicatie care nu mai poate fii reparata.in rest, sanatate si distractie maxima!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| Danysan a răspuns:

E cea mai oki metoda de a te proteja impotriva neplacerilor dar riscul de boli e foarte mare -In acea zona exista foarte multe vascularizatii si oricat ai lubrifia tot apare sangerarea care in contact cu cocoselu partenerului te poti alege cu surprize. Plus ca fi sincera ca te-a durut de tia- luat campii -dar nu a mai fost cu riscuri nu? Eu iti spun un lucru -daca vroiai sa iti aduci aminte de dezverginare exista si alte metode nu numai aia!-Plus ca acea zona e facut cu un scop anume si nu pentru sex.

| unknøwn a răspuns:

Sper să faci 5-pleţi data viitoare.
Numai aşa poţi să înveţi şi tu cum se fac copiii.

| laviiixdheloo a răspuns:

Nu :* nu ai de ce sa iti faci grij :*

| Utilizator05 a răspuns:

Nu iti face griji nu esti insarcinata. Dar pe viitor ar trebui sa te protejezi