| anamaria0974 a întrebat:

Buna TPU imi place foarte mult de un baiat, vorbim cam rar dar ne intelegem bine in fine aseara am venit cu el si mi-am luat inima in dinti si i-am ca-m dat de inteles ca il plac dar se parte ca a reactionat asa cum voiam prieteni mei care il cunosc mai bine si sta mai mult timp cu el mi-au spus ca s-ar putea ca el sa nu ma placa si ca vrea sa fim decat amici. Credeti ca daca ma combin cu un alt baiat pe care nu il plac il voi uita pe celalalt credeti-ma ca nu vreau sa-l mai stresez asa risc sa pierd si prietenia lui din cauza ca nu ma place.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu mai insista.
I-ai dat de inteles,i-ai vazut reactia,pune punct si cauta alt baiat.
Nu putem fi intotdeauna cu cine dorim si mai e ceva.
Baietii,la varste nu foarte mature,au o gandire cumva ciudata,greu inteleg ca le place o fata,de multe ori trebuie sa o piarda sau sa treaca destul timp,pana sa inteleaga ce vor cu adevarat.
Ramai amica lui si vezi-ti de drum,ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, chiar daca o stanjeneala nu va lipsi, fii sigura.Risipeste-o cu o gluma,cu un ras si arata-i ca nu te-ai suparat,iti vei pastra si relatia de prietenie,vei parea si altruista.
Ce e in inima ta,pastreaza numai pentru tine,nu e nevoie sa o discuti in plen cu toata lumea,poate doar cu prietena ta cea mai buna.
Un alt baiat,posibil sa te faca sa uiti repede aceasta mica infrangere, oricum, o vei privi cu mai putina suparare...
Mult noroc!

| anamaria0974 explică (pentru greece12):

Iti multumesc mult pentru cuvintele tale si mai ales iti multumesc din suflet ca nu ai luat in batjocura intrebarea mea o sa tin cont de sfaturile tale:*

| greece12 a răspuns (pentru anamaria0974):

Postarea ta este o problema foarte mare pentru tine,nu cred ca si-ar fi permis cineva s-o ironizeze in vreun fel,iti multumesc pentru micul tau raspuns,esti bine crescuta si politicoasa, lucru rar in ziua de azi.
Sper sa iti gasesti linistea, ti-o doresc mult...

5 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

De ce sa stai cu cineva pe care nu il placi? daca zici ca iti e prieten tew place ( macar ca si persoana nu? daca nu placi deloc pe cineva nici nu vb cu el nu?) Sfatul meu e sa continui sa ii fi prietena, dar sa nu stai legata de el. Sunt si alti baieti. Daca intre timp apare cienva, nu ezita. Plus nu mai discuta cu toata lumea despre sentimentele tale. Nu mai implica lumea in relatia voastra. Daca vrei sa stii daca te place, intreaba-l pe el nu pe altii. Sincer sa fiu, daca as fi in locul lui, nu mi-ar placea felul in care incerci tu sa ai o relatie cu el. Lasa totul de la sine, incearca mai intai sa faci in asa fel sa petreci mai mult timp cu el. Zici ca il laci.dar ce anume placi la el? Cunoaste-l inainte bine, apropiete de el. Dragostea nu se negociaza si nici nu se discuta cu toti prietenii lui. Vei parea obsedata, si chiar daca te place, va sta departe de tine.

| anamaria0974 explică (pentru Purec):

Mersi mult pe bune cuvintele tale chiar m-au impresionat chiar daca nu te cunosc se vede ca ai experienta in relatii iti multumesc inca odata o sa ma gandesc mult la ce mi-ai spus

| anamaria0974 explică:

Ca nu a reactionat*