| Innocense a întrebat:

Implinesc 18 ani in 4 luni si am o relatie frumoasa cu un baiat de 18 ani si jumatate.Am vrea sa facem dragoste dar chestia e ca suntem amandoi virgini.Mie mi-e putin frica de actul in sine si de urmari..gen ruperea prezervativului..Am facut de multe ori peeting dupa 8 luni de relatie si am dormit dar nu stiu ce sa fac. daca sa fac asta sau sa mai astept.El nu ma preseaza cu asta si zice ma ma asteapta cat vreau pt ca nu asta e cel mai important intr-o relatie din punctul lui de vedere. Il iubesc mult si stiu ca e reciproc..Niste sfaturi m-ar ajuta mult. Oare asta va afecta relatia noastra? Cum sa am comport in timpul actului daca o vom face? Multumesc! dau funda!

Răspuns Câştigător
| mihay88 a răspuns:

Pai sa o luam pe rand...asta cu ruperea e cam la fel ca si cand ai merge pe strada si iti cade o caramida in cap,nu ai cum sa o prevezi,dar spre deosebire de caramida in urma careia tot cu capul spart te alegi,aici ai varianta pastilei de a doua zi daca ai totusi ghinionul acesta, desi e destul de improbabil. Apoi, eu zic ca aveti suficient timp impreuna incat sa nu fie o problema daca treceti la treaba si pe partea de sex, chiar cred ca ar ajuta si v-ar apropia si mai mult. Legat de ce trebuie sa faci si cum trebuie sa te comporti, nu e ceva standard...ideal ar fi sa nu fii stresata sa fii afectuoasa si sa te bucuri de moment pentru ca vine de la sine totul. Te-am pupat :*

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Prima relatie nu o uiti niciodata, are beneficii daca incepeti sexul acum decat mai tarziu si cu alte persoane in caz ca va despartiti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

"in caz ca va despartiti.", nu mai fi asa pesimist prietene. gandeste si tu lucruri pozitive. poate ei sunt 1 din un miliard care vor traii fericiti pana la adanci batraneti. laughing

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa imi zicea si mie una tu ai fost primul meu iubit si la p. a desfacuto altul prima oara. Nu strica sa mai zici un daca, poate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Pai de ce nu ai crezut-o? ala cu care a facut sex, iti dai seama ca nu erau impreuna. asa e in ziua de azi. mai ales "sfintele" astea care asteapta pana la 20 de ani sa faca sex, tot in brate la unu care nu il stiu sar.nu ai pretentii la nimeni in ziua de azi.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca e curva stand cu unu de 29 de ani acum, ea are 20 dar cand vin in tara ii zic da ne vedem (cica vrea sa ma vada) si o las sa bata campii de pomana pentru ca nu ma duc la intalnire. Si asa au trecut 10 ani de cand nu m-a vazut.

| dariaelena a răspuns:

Daca esti pregatita incearca, dar trebuie sa iti doresti si tu, nu sa o faci doar pentru el.Iar daca te hotarasti sa faci acest pas iti recomand sa te bucuri de actul in sine, nu sa fi stresata!

| Innocense explică:

Multumesc :* si eu te pup.