| TheSpecialRose a întrebat:

In legatura cu un coleg de clasa, care mi-e bun prieten... in timpul orelor il surprindeam ca se uita la mine, cand vorbeste cu mine se uita fix in ochii mei, face glume cu mine, imi zambeste, imi vorbeste de problemele lui. Azi, pe mess, m-a intrebat ce mai fac, cum e vacanta mea, daca ar putea sa fie si mai frumoasa. Mi-a spus ca dintre toti colegii de clasa cu mine poate fi el insasi. credeti ca ma place? mentionez ca eu il plac putin. Suntem amandoi in a 8-a.

Răspuns Câştigător
| Emmeii a răspuns:

Bună.

Dacă mă întrebi pe mine, băiatul ăsta te place. Încearcă să- ți atragă atenția și să te facă să te simți bine.
Sunt gesturi drăguțe pe care în general băieții le fac când le place de o fată.

Dacă și tu îl placi, de ce să nu îi dai de înțeles asta? Poate ar ieși ceva frumos. : 3

Succes cu băiatul ăsta!
Pa paa. :*

15 răspunsuri:
| ioanadanny a răspuns:

Da :X

| JeleUUU a răspuns:

Da te place,big grin

| GirlAlexia a răspuns:

Dai o sansa, ai grija poate in sansa asta va incerca sa te sarutelaughing incearca sa ii dai impresia ca al placi si tu dar daca nu faci asta pote crede ca chiar nu il placi deloc iar pe urma nu o sa mai vrea sa fiti nici amici sad
Succes cu relatia voastrahappy
Pa Pa!

| TheSpecialRose explică:

Bgirl98: da, m-ai ajutat. merci! el cu ceilalti este tipul ala de baiat badboy sau ceva asemanator, iar cu mine e ok, e sensibil. ceea ce mi se pare ciudat este faptul ca el imi spune mie problemele lui si imi cere sfaturi, dar de la o vreme, adica de cam doua saptamani, este timid in fata mea si ti-am spus, cu ceilalti e nebun de-a dreptul. ce pot sa fac sa fie ca inainte?

| Bgirl98 a răspuns (pentru TheSpecialRose):

Pai...incearca sa petreci mai mult timp cu el {fiindca asa mi s-a intamplat si mie}, raspunde-i la glume, stai mai mult timp pe langa el si vei vedea ca in putin timp se va comporta exact ca inainte kiss

| Suckarul a răspuns:

Wow...Mai zici daca te place? Te adora

| Ada_8018 a răspuns:

Hey!:* Eu cred ca te place. Spune-i si tu ca si tu te simti asa si incearca sa il asculti cand vorbeste cu tine, sa faci glume cu el, adica daca el face toate acestea si tu nu ii dai un raspuns va crede ca te plictiseste. Cred ca te place si incearca sa mai vorbiti si sa va mai imprieteniti putin mai mult si apoi ai sa vezi ca te va invita undeva. Asa ca multa bafta si, draga mea, ai grija de tine!:*

| Bgirl98 a răspuns:

Cred ca te place mult si de aceea iti acorda mai mereu atentie. Daca este un baiat de treaba cred ca merita sa iesiti la un suc ceva sa va cunoasteti mai bine si poate ajungi sa il placi mai mult.Succesc in continuare!
P.S.:sper ca te-am ajutat.

| TheSpecialRose explică (pentru Bgirl98):

Da, m-ai ajutat. merci! cu ceilalti colegi sau prieteni este de-a dreptul nebun, dar cu mine este ok, e sensibil. ceea ce mi se pare ciudat este faptul ca imi povesteste despre problemele lui si imi cere sfatul, dar de o vreme, mai exact de cam doua saptamani, este timid in fata mea. ce sa fac sa fie din nou ca inainte? sa fac eu primul pas? sa mergem la un suc si acolo sa vad daca imi spune ceva, iar daca nu, sa ii spun eu ca il plac?

| Bgirl98 a răspuns (pentru TheSpecialRose):

Daca tine la tine cu adevarat la momentul potrivit iti va spune ca te place{mai sigur cand sunteti doar voi doi pentru ca in jurul prietenilor se simte altfel si in preajma ta se simte total diferit dupa cum spuneai si tu} sau poate ca el crede ca nu e necesar sa va spuneti ca va placeti, poate el crede ca trebuie sa iti demonstreze! Ai 14 ani, nu?

| TheSpecialRose explică (pentru Bgirl98):

Merci mult pentru sfaturi si o sa tin cont de ele! si da, am 14 ani. :* mai vorbim sa-ti zic cum a fost:*

| Bgirl98 a răspuns (pentru TheSpecialRose):

Nu ai pentru ce.Sa ma tii la curent happy kiss. Apropo si eu tot 14 ani amwinking.

| TheSpecialRose explică (pentru Bgirl98):

Sa stii ca am fost la un film impreuna, l-am lasat pe el sa aleaga si a ales unul romantic. Am vorbit, mi-a aratat ca ma place mult...dar eu nu-l mai plac deloc. Ce sa fac? Eu vreau sa nu-l pierd ca si prieten (amic) pentru ca ne intelegeam foarte bine. Sa-i dau o sansa totusi? Tu ce parere ai?