| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica poveste si dupa o intrebare. Am cunoscut o fata pe messenger, de fapt ea ma adaugat pe mine in lista ei.Am inceput sa vorbim, ne-am vazut prin web si ne-am placut unu pe altul. Asa a inceput o idila frumoasa, ne-am schimbat numerele de telefon, ne auzeam zi de zi si la telefon si prin mesaje, ne trimteam si poze.Ne desparteau totusi 400 kilometri si ceva. dupa 2 saptamani mi-am luat inima in dinti m-am urcat in masina si plin de nerabdare am plecat sa ne cunoastem(amandoi ne doream asta). Am petrecut o dupa amiaza superba impreuna, am fost pe plaja la plimbare, ne-am sarutat, ne-am tinut in brate, am fost ca doi indragostiti. A fost atat de plina de emotii acea intalnire incat ne doream amandoi sa facem dragoste lucru ce nu s-a intamplat deoarece nu am vrut sa stricam momentul facand dragoste in masina(am cautat un hotel dar toate cereau actele amandoura si ea nu avea la ea)in fine am ramas un pic dezamagit dar am trecut si peste asta. M-am reintors acasa, am vorbit in continuare, mesaje, a avut incredere sa imi trimita si o serie de foto nud, eram indragostiti, eram in al noulea cer. A urmat apoi ceva straniu: mi-a zis ca mai bine o lasam balta cu totu. Am discutat un pic si am hotarat impreuna sa ne revedem peste o saptamana si sa ne petrecem impreuna un sfarsit de saptamana doar noi doi. Dar dupa numai 2 zile mi-a trimis un mesaj sec: Nu vreau sa suferi din cauza mea. Nu am stiut nimic de ea o saptamana, nu raspundea la mesaje, la telefon. Mi-a spus ca-i lipsesc, ca spera ca intr-o buna zi sa fiu langa inima ei si iar nu a mai raspuns. UFF Acum intrebare pentru fete in mod special: OARE CE SA INTAMPLAT? As dori un raspuns cat mai obiectiv si sincer daca este posibil. Apropo eu am 28 ani si ea 20

Răspuns Câştigător
| ASIGURATORUL a răspuns:

Probabil ca nu a avut curajul sa iti spuna la momentul intalnirii ca poate nu erai cumse astepta ea. Pe net, cu schimb de poze, cu web nu este la fel ca si cand va vedeti fata in fata.Acea "chimie" care ar trebui sa existe intre 2 persoane pentru a se naste sentimentul de iubire, posibil din partea ei sa nu fi existat.Si ca sa nu iti spuna direct, a incercat sa o faca prin tacere si sa iti spuna ca " nu are rost". Incearca sa iti ofere o explicatie, prea e batator la ochi ca pana sa va vedeti totul mergea bine, iar dupa...nu.Succes!

| crissnebb83 a răspuns (pentru ASIGURATORUL):

Pai daca era asa nu imi mai vorbea deloc,ea in schimb dupa ce ne-am intalnit mi-a trimis si poze nud,era si ea foarte fericita ca ne-am intalnit si ca o sa ne mai intalnim, isi dorea si ea sa facem dragoste, sa ramanem impreuna.

5 răspunsuri:
| alin322 a răspuns:

Probabil si-a gasit pe altul. Stii cum se zice...,, Ce se schimba unele curve nici nu iti vine sa crezi". Io zic sa nu mai incerci niciodata relatii la distanta, NU au sorti de izbanda, asta mai ales datorita faptului ca nu poti controla persoana respectiva.

| crissnebb83 a răspuns (pentru alin322):

Ai dreptate si nu ai...nu trebuie sa controlezi neaparat persoana iubita trebuie sa ai incredere, dar poate fi si cum ai spus tu. mersi frumos oricum

| alin322 a răspuns:

Cu placere. Sa controlezi o fata nu inseamna neaparat sa ii verifici telefonul, sa o urmaresti sau alte chestii din astea, ci sa fi langa ea si sa simti cand ceva este in neregula, sa vorbesti fata in fata, sa simti vibratia si emotia din vocea, ochii, si gesturile ei, sa o tina in brate, sa o saruti, sa te plimbi cu ea, sa o readuci la normal cand vezi ca ceva nu e in regula. E mult mai greu sa iti dai seama de problemele ei prin telefon, web sau mess, si mai ales sa faci ceva in privinta asta. Si daca un om e intr-o pasa mai proasta, si nici nu se simte constrans, tu fiind la mare distanta, uneori au tendinta sa se duca si sa planga pe umarul altuia, sau mai plastic; Sa le tina de urat cineva cand au nevoie.

| bubu_9505 a răspuns:

Eu am avut o relatie de 2 ani la distanta (200 km), despartirea a venit asemanator, a fost totul bine pana intr-o zi. Problema e ca fetele asa sunt, ea te place dar nu te vrea, cauta altceva, mai bine uito, tu pentru ea esti doar tipul ala care e acolo cand simte nevoia de dragoste.