| ktlina a întrebat:

In ultimul timp vb cu un baiat pe facebook.A fost cu mine in clasa dar s-a mutat la alta scoala pe motive personale.La scoala nu vorbeam deloc.Si intr-o seara l-am intrebat cum e noua lui scoala si am inceput sa vorbim, si de atunci in coace mereu ma intreaba ce fac si chestii de genul. Cu putin timp in urma, m-a intrebat daca sunt singura.Si cica m-a intrebat asta din lipsa de ocupatie. Faza e ca acum 2 zile mi-a spus ca un prieten de-al lui este cu o fata si fata aia are o sora geamana si vrea si el s-o cunosca. Mi-a cam picat fata, ca vorbeste cu mine si dupa imi zice ca vrea sa cunoasca o fata. Nu suntem prieteni ca nu prea am vb inainte.Si-mi zice mereu ca nu credea ca noi 2 o sa ne intelegem asa de bine di chestii d-astea. Voi ce credeti ma place? Si ce ar trebui sa fac in continuare? Funda la cel mai bun raspuns! :*

Răspuns Câştigător
| Ignat_Gina_1998 a răspuns:

Fara suparare,a zis ca se simte bine cu tine pentru ca vorbiti despre o alta fata(fata pe care o place el).De asta se simte bine cu tine, nu de alta, nu te place, ca daca te-ar place ar face altceva(baietii din ziua de azi).E doar un prieten, nu te astepta la multe.Te sfatuiesc ca in continuare sa te comporti ca o prietena si sa-l sfatuiesti cum am facut eu acum. Funda?

6 răspunsuri:
| がさいゆの a răspuns:

Buna.Faptul ca doar vorbiti, mai ales pe o retea de socializare nu inseamna nimic altceva decat simpatie.Se pare ca a spus chiar ca nu se astepta sa vorbiti asa mult, inseamna ca inainte era ori invizibila pentru el ori te ura.Nu iti mai face sperante false, te ranesti singura. Sper ca te-am ajutat.

| e7d7n7 a răspuns:

Păi ce, dacă vorbeşte cu tine nu mai are voie să vorbească cu alte fete?

| ktlina explică (pentru e7d7n7):

Nu la asta ma refeream.

| OchiiDinUmbra a răspuns:

E greu de zis insa pe mie imi face cu ochiul ceea ce o zis el:adica care sunt sansele ca un prieten de-al lui sa cunoasca o fata, care are o sora geamana:O (exact ca in filme situatia asta) si sa vrea so intalnesca.adica mi se pare ca minte, si ca vrea sa te faca geloasa, sa vada cum reactioneazi si sa afle daca il placi.totusi daca poti sa afli daca fetele alea exista, atunci nu stiu, din informatiile tale nu pot spune cu certitudine daca te place sau nu.pan acum sa comportat prietenos.nici ca un prieten nici ca un iubit

| MicutzaThaPapusha a răspuns:

Cred ca nu te place. Dar cel mai bine este sa iti asculti inima si vei gasi cea mai buna solutie!

| Munteanu_Liviu_1987 a răspuns:

Intreaba-l in pana mea laughing)