| Alysia a întrebat:

Buna dragilor!:* Pai am avut o relatie la distanta care a tinut 7 luni..Cand ne-am despartit l-am intrebat de ce vrea asta si a zis ca e vina lui nu e vina mea. Dupa am continuat sa vorbim inca vreo luna zi de zi dupa nu a mai dat nici un semn de viata..Vara am mai vorbit cate putin cand aveam timp. Dupa ce a inceput scoala am inceput si noi sa vorbim mai mult sa ne intelegem iar bine dupa un timp am ajuns iar impreuna.Intr-o seara cand vorbeam i-am trimis un mesaj cu "Te iubesc!:*" si el mi-a zis"Si eu acum spun fara vrajeala" Si l-am intrebat daca pana acum a zis la vrajeala si a zis ca da dar acum chiar ma iubeste.Mi-a picat fata cand am citit mesajul.Am plans 3 zile pentru mesajul ala=) Am trecut si peste asta, dar acum iar este ceva mai rece cu mine si cand il intreb daca vrea sa mai avem o relatie zice ca da ca ma iubeste ca ii pare rau ca se comporta ciudat..Eu sunt mai geloasa si orgolioasa din fire dar tin mult la el..Probabil sunt eu paranoia dar cred ca are pe altcineva..Nu stiu ce sa mai cred.Voi ce ziceti?sad

Răspuns Câştigător
| PoUfOuLeTe a răspuns:

Stiu cum e,la fel am patit cam ca si tine,insa eu nu am vorbit cu el sa clarific lucrurile si le-am lasat asa si imi pare rau ca nu am putut sa discutam despre relatia noastra,asa ca vorbeste cu el, spune ce simti pentru el si sa se decida daca te place sau nu, iar daca iti mai da vreun raspuns la vrajeala:da-l dracu, stii cati baieti sunt? multi, asa ca ai de unde sa alegi unul mai "rasarit"

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Sigur nu te iubeste si tu te tii scai te el. Nu se merita.

| D3vilAngel a răspuns:

Daca se comporta ciudat si zici ca este mai "rece" cu tine, pune vreo prietena sau prieten de-al tau sa se uite dupa el. Daca ti-a trimis mesaj cum ca ar fi zic la caterinca ca te iubeste, in locul tau nici na-s mai vorbi cu el.Si-a batut joc de sentimentele tale.

| Comandorul a răspuns:

Nu trebuie sa plangi dupa trecut. Conteaza ce se intampla in prezent. Problemele acestea de relatie se rezolva cel mai bine vorbind. Incearca sa prinzi un moment oportun, in care amandoi sunteti deschisi, si sa-l intrebi exact de ce se comporta asa. Daca el nu este sensibil, sensibilizeaza-l tu. Afla care este problema, si incearca s-o rezolvi, caci altfel nu veti face decat sa traiti in nesiguranta impreuna.