| cristy1993 a întrebat:

Ineseara am simulat un act sexual cu prietena mea
eram amandoi cu lenjeria intima pe noi si doar am simulat un act sexual
adica nu am penetrat, doar "ne-am frecat unul de altul"
Ei bine la final prietena mea m-a intrebat daca nu cumva ramane insarcinata
dupa aceasta experienta, eu am zis ca nu categoric...
ps: prietena mea este virgina.
Asptept un raspuns si de la voi cu privire la aceasta nelamurirehappy

Răspuns Câştigător
| Purec a răspuns:

Exemplu tau este destul de fortat. Stiam despre definitia pe care mi-ai oferit-o tu. Unde gresesti tu, este ca uiti ca atunci cand vorbesti despre oameni trebuie sa te adaptezi la anumite schimbari in gandirea si sentimentele oamenilor. Nu lucrezi cu cifre si nici nu roboti. Oamenii au evoluat si s-au schimbat. Pentru mine definitia oficiala ar trebui schimbata. De ce? Pentru simplu fapt ca nu vine in asentimentul oamenilor. Poate gresesc eu, dar sunt genul de persoana care prefera sa nu fie asa de rigid precum esti tu. Vezi totul prea " ca la carte". Poate ca definitia ta despre masturbare o vezi drept corecta. Dar deschide ochii si uite-te in jur. Virginitatea este in legatura directa cu himenul, fie ca vrei tu sau nu. In legatura cu sexul oral sau anal, sunt de acord ca o persoana care practica asa ceva isi pierde virginitatea. Dar cand spui ca masturbarea ( reciproca sau nu) atrage dupa sine pierderea virginitatii nu pot fi de acord. Repet, cunosteam definitia oferita de tine, dar faptul ca este o definitie din DEX nu o face adevar suprem.

20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poate ramane insarcinata prin haine. Atata timp cat v-ati masturbat reciproc, ea nu mai este virgina (chiar daca are himenul intact)

| Purec a răspuns (pentru Brigaela):

Hep de ce nu mai e virgina? De cand masturbarea este o forma de sex?happy

| cristy1993 explică (pentru Brigaela):

Pai nu ne-am masturbat, nici eu nici ea, pur si simplu am simulat actul sexual!

| Brigaela a răspuns (pentru cristy1993):

Asta poarta numele de masturbare reciproca, atata timp cat asta v-a produs placere sexuala (nu neaparat orgasm)

| Brigaela a răspuns (pentru Purec):

Intotdeauna masturbarea partenerului sau de catre partener a fost considerata act sexual.

| Purec a răspuns (pentru Brigaela):

Acuma na depinde si ce vrei sa intelegi prin virginitate. Ca fizic, cu siguranta inca e virgina. Daca vrei neaparat sa fortezi lucrurile, probabil si prin sarut se poate dezvirgina happy

| Brigaela a răspuns (pentru Purec):

Nu e deloc nevoie sa fortam lucrurile, mai ales ca sunt foarte simple si clare.
Virgina are definitie in DEX si este singura definitie acceptata si utilizata. inseamna o persoana care nu a avut nici un fel de contact sexual. Nu exista virginitate fizica, psihica, morala sau imaginara. Ci doar virginitate. Apoi poti cauta definitia contactului sexual. Si vei vedea ca inseamna orice contact cu organele genitale ale partenerului/partenerei cu scop de a obtine placere sexuala si ca sunt enumerate caolo contactele sexuale: vaginal, oral, anal, masturbare reciproca.
Deci daca te documentezi putin, e simplu, clar si logic. Ignoranta insa ne face sa vedm chestii tenebroase si fortate acolo unde nu sunt si sa ajungem la impartitul aiurea al firului in patru (gen virginitate fizica, termen inventat si lipsit complet de vreun suport real). Daca este sa ne luam dupa termenul tau, inseamna ca prostituatele de etnie roma de pe centura care fac doar sex oral cu mii de clienti dar isi pastreaza himenul intact (fiindca are semnificatie in etnia lor) sunt la fel de virgine si neatinse ca o fetita de 10 ani. Exemplu nu este deloc fortat, iti arta doar cat de fortata era ideea ta.

| Brigaela a răspuns (pentru Purec):

Masturbarea singur nu dezvirgineaza logic.
Restul afirmatiilor tale sunt doar un mod de a spune ca nu esti capabil sa-ti asumi adevarul si ca te dai dupa cires. pentru orice om de bun simt, definitia din DEX este un adevar incontestabil. Sunt convinsa ca si pentru tine, dar nu poti recunoaste.
OK, sunt rigida ca nu traiesc din povesti ci dupa niste adevaruri de bun simt. Recunosc asta, dar macar eu am niste repere in viata, nu sustin aiureli doar de dragul de a ma justifica.

| Purec a răspuns (pentru Brigaela):

Orice om de bun simt, are abilitatea de a cerne informatia primita. Nu exista adevar incontestabil, cu atat mai putin in cazul unor lucruri ca masturbarea.

| Brigaela a răspuns (pentru Purec):

Bun, in sfarsit ai reusit sa accepti ca ar trebui sa cerni informatiile si sa nu mai crezi toate prostiile. Daca ai sa-ti asculti sfatul, vei vedea ca intr-o zi tote explicatiile adabracadabrante folosite sa mentina ignorantii in bezna ti se vor parea aiureli si vei putea discerne singur adevarul de prostie. E un inceput bun pentru tine.

| Purec a răspuns (pentru Brigaela):

Nu vreau sa zic eu acum cine are nevoie sa faca diferenta intre prostie si adevar, dar tu erai cea care venea cu "adevarul absolut". Vrei sa pari inteligenta stiu, uneori iti iese, alteori nu. Vad ca te faci ca nu vezi ce iti zic, ar fi trist sa nu intelegi, deci prefer sa cred ca doar te faci ca nu vezi.

| Brigaela a răspuns (pentru Purec):

Eu inteleg foarte bine, doar ca iti ofeream si tie o portita. In fine, chiar nu are importanta, stim amandoi ce e de stiut.

| Purec a răspuns (pentru Brigaela):

Oricum prefer sa incetam toata chestia asta. Oricum tot respectul pentru tine ca iti pierzi timpul pe aici sa ajuti lumea. Bafta pe mai departe si sa realizezi tot ce iti doresti

| Purec a răspuns (pentru Brigaela):

Exemplu tau este destul de fortat. Stiam despre definitia pe care mi-ai oferit-o tu. Unde gresesti tu, este ca uiti ca atunci cand vorbesti despre oameni trebuie sa te adaptezi la anumite schimbari in gandirea si sentimentele oamenilor. Nu lucrezi cu cifre si nici nu roboti. Oamenii au evoluat si s-au schimbat. Pentru mine definitia oficiala ar trebui schimbata. De ce? Pentru simplu fapt ca nu vine in asentimentul oamenilor. Poate gresesc eu, dar sunt genul de persoana care prefera sa nu fie asa de rigid precum esti tu. Vezi totul prea " ca la carte". Poate ca definitia ta despre masturbare o vezi drept corecta. Dar deschide ochii si uite-te in jur. Virginitatea este in legatura directa cu himenul, fie ca vrei tu sau nu. In legatura cu sexul oral sau anal, sunt de acord ca o persoana care practica asa ceva isi pierde virginitatea. Dar cand spui ca masturbarea ( reciproca sau nu) atrage dupa sine pierderea virginitatii nu pot fi de acord. Repet, cunosteam definitia oferita de tine, dar faptul ca este o definitie din DEX nu o face adevar suprem.

| Xtadelo a răspuns:

Nu are cum sa ramana insarcinata laughing

| Brâncuşi a răspuns:

Nu are cum sa ramana insarcinata, deoarece nu s-a produs un act sexual dupa cate ne-ai spus tu, asa ca nu exista riscuri, inseamna ca este prea mica de gandeste asa, de fapt sunteti prea mici, puneti mana pe carte mai sunt doua saptamani si incepem scoala, succes si ai grija.

| defibrilator a răspuns:

Nu e insarcinata, fii fara griji

| C3dRyK a răspuns:

Nu are cum. Doar asa din curiozitate cati ani are prietena ta?

| Şi_Atât_Andu_1994 a răspuns:

O s-avem un nepotel.

| Slenderman a răspuns:

Nu. Nu se intampla asta.

| Slenderman a răspuns:

Nu.