| Ana292929 a întrebat:

iubitul meu a ejaculat pe burta mea, apoi m-am dus la baie si am dat cu dusul pentru a indeparta sperma. Problema e ca eram in picioare si mi-e frica sa nu fi intrat in vagin.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sperma eliminata in momentul ejacularii este vascoasa, cu aspect gelatinos, fiind si lipicioasa deci foarte aderenta motiv pentru care in primele 10-15 minute dupa ejaculare sperna NU se scurge, acesta ramane lipita/sta pe loc. Este absolut, complet IMPOSIBIL ca in astfel de situatii sperma sa poata sa ajunga in zona vulvei si de acolo sa si intre/ajunga in vagin. Multa sanatatE!

6 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

E posibil, dar numai dacă iubitul tău are spermă antigravitațională. laughing

| Alicezzz a răspuns:

laughing Nu are cum!
Dar de ce faci tu sex neprotejat daca nu iti doresti un bebe, tu crezi ca daca el nu a ejaculat in interior tu nu poti ramane insarcinatå?! Gresit!
Pe viitor mergi la medic sa iti prescrie anticonceptionale, ori folositi orice metoda de protectie.

| Holiday a răspuns (pentru Alicezzz):

De unde ai tras concluzia ca a facut sex neprotejat?!?

| Alicezzz a răspuns (pentru Holiday):

"iubitul meu a ejaculat pe burta mea" cum se numeste? laughing
Sex protejat?

| Holiday a răspuns (pentru Alicezzz):

Trebuie sa o iau cu tine precum cu un copil fara minte. Se putea retrage, scoate prezervativul si ejacula pe abdomenul ei, putea fi stimulat pana la ejaculare manual sau oral, putea ca sexul sa fie anal (deci nici un risc de sarcina) sau putea ca partenerul sa se autosatisfaca. Asta e doar ce imi vine in minte.
Bine, mai am niste idei, dar lasa, deocamdata memoreaza asta.

| Razvaneserios a răspuns:

Sanse de 0, 1% maxim. Cel mai bine cand ejaculeaza pe tine este sa te stergi cu servetele sau hartie igienica mai intai si abia dupa sa faci dus. Se curata mai usor.