| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU, iubitul meu se comporta foarte urat cu mine.
Nu-mi mai spune unde se duce si ce face si ma lasă cu impresii gresite. Cand eu cred ca merge acasă de fapt pleacă in alte părți. Cu alte persoane e bine iar cu mine nu. Caută motive sa imi închidă telefonul iar cand ii dau o rezolvare zice lasă. Ce pot face?

12 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Este clar ca vrea sa se despartă de tine

| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa-i dai papucii astuia si sa-ti cauti altul!

| mihai69 a răspuns:

Caută altul.

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca nu suporta sa mai petreaca timp cu tine si ii prefera pe altii, imi pare rau, dar nu crezi ca e cazul sa va despartiti? Ce va mai tine impreuna, mai exact? Daca se simte persecutat ca te interesezi de siguranta lui, iarasi e semn ca nu va potriviti.Nici nu putem sti partea lui de poveste, poate si tu exagerezi, ceea ce il deranjeaza? Nu stim.
Eu si iubitul anuntam unde suntem cand iesim, mai trimitem o poza cu ce mancam sau atmosfera, asa din bun simt si respect, ca sa ne simtim conectati, ca sa nu ne ingrijoram reciproc.De ce ai vrea ca persoana iubita sa isi faca griji inutil? Nu a fost niciodata cazul ca vai, unul il tine pe celalalt sub papuc si nu e normal.Din pacate, cel mai probabil asa se simte iubitul tau, de aceea se comporta asa.

| Hyperion7 a răspuns:

Sa te desparți de el.
Pentru el ai devenit un stres, fiindcă nu mai poate fi disponibil pentru altelesad
Asta este acum, nu ai ce face.
Relația s-a cam dus.
Și atenție, daca acum îți face așa și tu îl mai tolerezi, s-ar putea sa nu îți placă ce urmează, așa că mai bine pleacă cat nu e prea târziu!

| LordCristobal a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa il intrebi ce problema are si ce il macina pe suflet.Si sa il iei la o discutie serioasa si sa il intrebi daca te mai iubeste. Daca nu merge sa comunici cu el cel mai bine ar fi sa te desparti de el.

| haileewatson a răspuns:

Sa il parasesti

Răspuns utilizator avertizat
| TheGentleman a răspuns:

Si de ce ar trebui să-ți spună unde merge si ce face?

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Poți pentru început sa ii comunici frustrarea ta, iar dacă aceasta nu merge va despărțiți.

| tunoi88 a răspuns:

Daca se comporta foarte urat cu tine, nu ai ce mai cauta langa el.
Teleofnul il inchide pentru ca nu doar tu zbori cu compania aia happy
Inchide telefonul pentru ca eu cred ca are pe alta si sa nu fie deranjat! Eu cred ca trebuie sa ii dai putina indiferenta, sa iesi, sa se simta in pericol, daca nu reactioneaza si nu face ceva inseamna ca nu ii pasa.

| Corina3434 a răspuns:

''iubitul''? Cauta altul. D-alde el gasesti sute.