| IonelaNela97 a întrebat:

am o problema, dau funda; x
-Deci sa incep romanulaughing:
Eu m-am transferat de la o scoala la alta-scoala a doua fata de prima scoala era foarte neingrijita iar copii erau chiar fara educatie deoarece se injurau, stimulau "sexu" in spatele profesorii, chiar intre ei straight face tot la aceea scoala am primit primul meu sarut, cu acel baiat am avut si o prietenie de 2 zile dupa care l-am parasit, de atunci totii s-au purtat urat cu mine iar din o fire deschisa am devenit putin timida, eu nu aveam pe nimeni sa ma sustina, totii erau impotriva mea, am fost la director si am fost data afara plangandsad. Oricum nu mai merg acolo, dar e normal ca am ramas putin socata si mai timida dupa aceasta experienta de 1 ansad?

Răspuns Câştigător
| Chikarita a răspuns:

In primul rand orice noua experienta este putin inficosatoare si uneori ne cam da batai de cap.E normal sa fi asa pentru ca e altceva fata de ce te-ai obisnuit,o sa treaca starea asta, o sa te integrezi, fi tu insati si va fi bine.Incearca sa-ti faci prieteni,sa nu fi plangacioasa,paracioasa sau stiu eu cum,fi deschisa sa ii ajuti pe altii, iar daca acei copii simulau un act sexual nu-i baga in seama si razi de ei ca sunt lipsiti de inteligenta(sa nu zic prostilaughing)Nu ai de ce sa fi timida, fi prietenoasa si calda cu cei din jur si va fi bine.Mult succes!

2 răspunsuri:
| stweety10 a răspuns:

Probabil ai fost tratata asa urat din cauza fostului tau prieten, cine stie ce minciuni o fi scos despre tine. Ar trebui sa te transferi inapoi la prima scoala, sau la o scoala noua, dar sa nu fie ca aceasta.

| IonelaNela97 explică:

Kristallini eu oricum nu ma merg la scoala aia dar multumesc de sfat! deoarece ma ajuta la oricare alta scoala!