| killer212121 a întrebat:

Ma inteleg foarte bine cu o fata de mai mult timp.Ma chema afara cred ca sunt singurul baiat cu care vorbea (si pe facebook).Am sunat-o in seara de anul nou sa ii urez la multi ani si a fost surprinsa si dupa 10 min a venit pana la mine acasa cu un prieten cu masina si si-a lasat prietenele acasa si a venit la mine laughing.Am mai vorbit si cu alti prieteni si mi-au zis ca ma place si sa o intreb.Zis si facut am intrebat-o si o zis ca ii sunt drag si nu ii palce de mine. Dupa nu am mai vorbit cu ea pret de 5 zile si a intrat pe mine din nou si am tot continuat sa vorbim.Pe facebook imi tot pune pupici multi si uneori ma pune si ma mine sa ii pun.Ea pune de genu :********! Cand ne intalnim parca e timida si ma saluta asa mai incet si zambeste mereu cand ma vede.Intrebarea mea este ca oare ma place?
Eu am 16 ani ea 15ani.

Răspuns Câştigător
| Paradoxul6 a răspuns:

Buna!
Amice ai doua variante ca sa spun asawinking happy ori te place dar sti cum sunt fetele... cand le prinzi la corzi rar cand marturisesc ceva, deci dupa semne te cam place, si a doua varianta ar fi FRIEND ZONE, adica esti de tip psiholog pentru ea, ii asculti problemele si vorbesti mult cu ea. Dar eu cred ca te si placewinking bafta multa prietene! happy

| killer212121 explică (pentru Paradoxul6):

Bun dar mi-e groaza sa o mai intreb din nou...

| Paradoxul6 a răspuns (pentru killer212121):

Nu trebuie sa o intrebi, fa-o sa se indragosteasca de tine apoi cand crezi ca te iubeste sau place (depinde ce vrei happy ) si vezi semnele apoi te apropii de ea, nu prin cuvinte, sti tu ca doar esti baiat marewinking

| killer212121 explică (pentru Paradoxul6):

Da da...multumesc mult!

11 răspunsuri:
| Chamberlin a răspuns:

Poate vrea sa te incerce, sa vada daca tu nu renunti la ea usorwinking

| pepsi99 a răspuns:

Sigur te place dar nu vrea sa recunoasca.Incearca sa ii zici sa iesiti putin si sa vorbiti.Incearca sa o iei de mana, daca isi retrage mana nu cred ca te place, dar daca nu si-o retrage e un semn bun, apoi o duci intr-un loc mai retras si o saruti si bam, te-ai facut vu iubita. Sper ca te-am ajutat FUNDA?

| killer212121 explică (pentru pepsi99):

Foarte bun raspuns...chiar m-ai pus pe ganduri si o sa incerc asta cat mai repede big grin

| Zarul a răspuns:

Salut.
Dupa perspectiva mea, eu zic in mare parte ca ea te place.
Te place chiar foarte mult, pentru ca te vede doar pe tine in ochii.
Dar ceea ce cred, este ca e genul de fata care asteapta ca tu sa intrii pe ea pe facebook/mess etc.Genul de fata care asteapta ca tu sa mergi la ea sa o intrebi ce face,si nu invers.
Incearca sa vorbesti cat mai jult cu ea,si sa ii spui sa va intalniti undeva, doar voi doi.
Iar daca accepta, sigur te place.
Cand o sa va intalniti, intreab-o ce simte pentru tine, daca ii place de tine..etc.
Daca si tie iti place de ea, si simti ceva pentru ea, ar fi frumos sa mergi cu o floare.Un trandafir rosu de exemplu.
Multa bafta.

| killer212121 explică (pentru Zarul):

Asa ma gandeam si eu si multumesc mult de sfat! big grin

| Paradoxul6 a răspuns (pentru killer212121):

Funda amice?winking
Nu ai pentru ce!winking

| Andutsaa57 a răspuns:

Daca zambeste mereu cand te vede, e clar, te place multwinking incearca sa o ti tot asa, pana intr-un moment in care cu siguranta nu o sa mai poata sa tina asta in eahappy probabil este prea timida, iar in cazut asta cred ca. Cel mai bine ar fi sa vorbiti amandoi sincer, face to face, asa nu o sa mai poata sa ascunda faptul cate place, o fata poate fi citita doar din privirewinking