| Ingerfararipi333 a întrebat:

ma simt aiurea din cauza prietenului meu, suntem impreuna de 3 luni, are 18 ani iar eu 16, si mai mereu imi vorbeste despre sex, spune ca vrea sex oral. dar pe mine nu prea ma incanta asta, si nu stiu ce sa fac, eu chiar tin la el, nu pot sa zic ca il iubesc pentru ca iubirea nu apare in 3 luni, a spus ca el nu vrea doar sa facem sex si dupa sa ma lase, vrea mai mult de atat, gen o relatie de viitor poate, si nu stiu daca sa am incredere in el, eu daca abia stiu sa sarut, dar sa fac asa ceva, parca nu ma caracterizeaza pe mine asta, m-as simti vinovata daca as face-o dar nici nu vreau sa il pierd. voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Mai fetita, gandeste-te bine, cum ar putea sa vrea mai mult decat sex de la tine? Tu ai 16 ani si esti inca la scoala, chiar vrei sa abandonezi scoala si viitorul tau, pentru o bucata de sula?
Evident ca baiatul ala nu vrea decat sex, dupa care te va parasii, ca nimeni nu se va insura la 18 ani.
Baiatul mizeaza pe faptul ca esti micuta si prostuta si ca poate obtine tot ce vrea de la tine.
Ti-e frica sa nu-l pierzi?
Sunt 3.5 miliarde barbati pe lumea asta, deci ai de unde alege, iar ala care te iubeste cu adevarat, nu-ti va impune niciodata sa faci sex cu el si nici nu-ti va cere ceva ce nu-i poti oferii acum.
Asta nu-i decat un adolescent in care clocotesc hormonii, vrea doar sex!
Sfatul meu este: nu te daruiesti unuia care nu te iubeste si nu te merita, ca vei regreta toata viata!
ESte extrem de clar ca, la asta, dragostea trece prin sula lui!
Esti micuta tare, ai doar 16 ani si timp o gramada sa-ti faci iubiti.

| Ingerfararipi333 explică (pentru Violleta2022):

Iti multumesc enorm! Ai foarte mare dreptate

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu poate fi considerat un prieten/iubit sau ce o mai fi el, serios in cazul in care te tracaseaza si preseaza sa accepti sa intretineti sex, din moment ce ti-ai exprimat in mod clar si exlicit pozitia si parerea ta in legatura cu acest subiect si cu toate acestea el insista in continuare. Daca ai impresia ca relatia va fi de durata sa stii ca te inseli si inca foarte tare din pacate. Multa sanatate!

| Freya1 a răspuns:

Tu trebuie sa faci asta cand si cu cine simti nu constransa de conjunctura.
El are curiozitati ca e tanar dar daca te iubeste va astepta sa fi pregatita daca te preseaza inseamna ca nu e prea serios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te prosteste baiatul. Iti spune ce vrei sa auzi. Nu face ce vrea el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă vrea să i-o sugi, spune-i să-și aducă întâi un amic și să-ți arate (practic) cum se face.
Dacă refuză, refuză și tu.

| devilshelp a răspuns:

Nu te injosi pentru unul ca el. Probabil ca vrea doar sex. Daca avea sentimente pentru tine nu batea apropouri si nu te presa

| Jonas94 a răspuns:

Din păcate pune presiune pe tine sperând că vei ceda.
Sexul oral, este de fapt cireașa de pe tortul unei relații, bineînțeles dacă e reciproc.
Nu ar trebui să te preseze, prin șantaj, să faci ceva ce nu ești dispusă deocamdată să faci.
Și ar trebui să nu disperi, că vai o să-l pierzi, are balta pește, stai liniștită.

| Ioanafreeyourmind1995 a răspuns:

El ti a facut tie pana acum sex oral?

| JoookkkeeeRRR a răspuns (pentru Ingerfararipi333):

Atunci pune-l sa iti faca si tu o sa faci sai nu cand si daca esti pregatita