| anonim_4396 a întrebat:

Merită ca după liceu.să emigrez în Suedia? Sunt efectiv îndrăgostit de această țară,de peisaje, de limba și pur și simplu femeile sunt fabuloase.Vreau să știu dacă sunt șanse mari să-mi găsesc un loc de muncă stabil. Dacă voi face o facultate în Romania aș avea mult mai multe șanse în găsirea locului de muncă în Suedia? Acord funda!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fa medicina sau colegiul ed asistenti medicali radiologie. O sa te intampine cu bratele deschise, nu au deloc mediic si asistenti medicali, te iau oricum, numai sa ai diploma si sa vrei sa te duci

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Aoleuu medicina? Eu vreau la munca acolo. ceva simplu, nu ma incadrez in cateogria asta ca sa fiu medic

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca e mai greu sa ajungi acolo ca muncitor necalificat, incearca sa ai o calificare cat mai bun, cu diploma: instalator, mecanic auto, etc

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Sunt la liceu economic..pe profil contabilitate, dupa ce termin liceul ies contabil.

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea este o meserie buna pentru Suedia, acolo vei fi muncitor necalificat, ceea ce inseamna multa munca si probabil undeva unde iarna tine 7 luni.
daca chiar vrei sa emigrezi, trebuie sa iti gasesti alta cale, fie o facultate foarte cautata, fie sa inveti o meserie cautata