| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
Nu am vorbit cu nimeni despre asta pentru ca nu m-a deranjat, dar acum cred ca e o problema.

Am aproape 23 de ani si de 4 ani (de cand locuiesc in Spania) nu am avut nici macar o prietena.(de fapt am avut una de 25 de ani, dependenta de marijuana dar s-a terminat in cateva zile)
Pana sa vin in Spania am fost la scoala.In scoala am fost unul din baietii populari,ma plictiseam de o fata in cateva zile si o schimbam(nu e nici o exagerare,la o saptamana sau cateva zile alta fata), fetele din clasa erau la "dispozitia" mea.
Nu arat rau (cel putin asa mi s-a zis de fiecare data)nu fumez, nu beau(anul trecut m-am imbatat de 3 ori si nici macar prea tare) dar de cand sunt in Spania mi-am pierdut increderea in mine.De mic am fost timid dar de la 16 ani cand vedeam o fata sigur in cateva zile era cu mine, nu conta daca avea prieten sau nu.Prietena lu' varamiu imi spune de multe ori,"la cum arati trebuia sa ai ce fata vrei".
Imi aduc aminte cand am ajuns in Spania (aveam 18 ani) tot mergeam la un bar si fetele de 16 ani (aproximativ se plimbau pe acolo numai sa ma vada) stiu sa "citesc" fetele,cand se simt atrase de mine, privirile, etc.Dar nu fac nimic...increderea in mine e foarte joasa...Intr-un timp mama ma suspecta ca sunt gay happy (In familia mea nu e problema sa fi gay etc. suntem "deschisi" catre orice).Ce parere ai despre situatia mea? Ce mi-ai sugera sa fac?
(Eu stiu ce am de facut, dar din pacate nu o fac)

6 răspunsuri:
| Demonull a răspuns:

Daca tot te lauzi ca „arati bine„ imi pare rau sa iti spun dar nu prea te ajuta... nu te duce cerebelul.happy

| ang31989 a răspuns:

Sau poate nu ai intalnit o fata de care sa te simti atras, ca daca ai intalni sigur ti-ar veni cheful de conversatii, iesiri si altele happy

| kingsinatuo a răspuns:

1. fii mai comunicativ happy mai prietenos bagate tu in seama cu fetele nu ele pe tine.
2. daca nu faci ce am scris mai sus o sa ramai virgin pana la 90 de ani

| RedGuy a răspuns (pentru kingsinatuo):

Tot ce ma gandesc e ca eram atat de comunicativ, eram cel care ii facea pe toti sa se simta bine cand ne adunam l...acum parca am uitat toate alea, cum eram...

| RedGuy a răspuns (pentru RedGuy):

Stiu regulile "jocului" si ceea ce trebuie sa vorbesc/fac...problema e ca lipsa de incredere in sine nu ma lasa sa o fac...
(cat despre " virgin pana la 90 de ani ", sexul nu e o problema..., daca e vorba numai despre sex cunosc cateva fete pe aici doar pentru "usurare"...)

| David29 a răspuns:

Ar fi mult de vorbit, ideea este sa nu mai amani deloc nimic, atata timp cat stii ce ai de facut, doar ACTIONEAZA si atat, apoi totul se va schimba, vei vedea altfel viata