| andrei248 a întrebat:

Salut TPU
O prietena de-a este intr-o relatie dar nu simte ceva pentru iubitul ei
ce parare aveti?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| AlleSss a răspuns:

Bună!
Nu ştiu exact care este situaţia prietenei tale,dar,dacă se află într-o relaţie de puţin timp,mi se pare destul de normal ca,acum,la început,să nu simtă nimic,dacă nu a fost ceva gen "am stat după băiatul ăsta un an şi acum suntem împreună,prin câte am trecut,îl iubesc" e aboslut normal să nu împărtăşească sentimente pentru iubitul său,poate o plăcere fizică,nimic mai mult. Cu timpul se va ataşa şi va ajunge să ţină la el.
Însă,dacă se află într-o relaţie de câteva luni bune,şi,totuşi,nu simte nimic,preferabil ar fi să o lase baltă,deoarece aşa se stresează ea,ca persoană, cât şi el, punând probabil suflet în relaţie şi, la un moment dat, tot se vor despărţi. Depinde şi de timpul pe care l-au petrecut împreună până în momentul actual. happy

2 răspunsuri:
| Ager a răspuns:

Păi cum nu simte dacă e „iubitul" ei.
scuze, dar tu „te auzi ce spui"?
Dacă nu simte nimic, de ce e în acea relație?

Răspuns utilizator avertizat