| Seeezar14 a întrebat:

Pe data de 16 iunie am avut un contact sexual protejat si nu si.a dat drumul in mine. Prezervativul nu a fost spart pentru ca l-am testat dupa act. Doar ca a alunecat putin cand l.a scos, neavand intentia de a ejacula( nu ii venea sa ejaculeze), ne grabeam sa ajungem undeva. Dupa act mi.a curs o cantitatea semnificativa de lichid alb. ( mi.a mai curs si inainte) cu o luna inainte cam asa am luat escapelle. Ciclul a venit destul de bine si normal, cu o intarziere foarte mica. Acum, zilele astea ciclul ar trebui sa imi vina. Ma doare burta dar.in pauze sa zic asa. In reprize mai bine zis, de vreo 2 -
3 zile cam asa. Cred ca eram in perioada fertila cand a avut loc actul. Pe data de 25 iunie am avut o petrecere la care a fost multa bautura si mi-a fost foarte rau si vomitam incontinuu. Astazi tot ce am mancat am vomitat. Despre ce este vorba? Va rog frumos sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Intregul tau organism, dar mai ales activitatea hormonala este dereglata din cauza acelei pastile Escapelle, care asa cum ti-am mai transmis a fost folosita absolut INUTIL iar acum, nimeni nu poate sa stie daca si inca pe ce perioada iti va mai fi dat peste cap intregul ciclu menstrual. Simptomele care au inceput sa se manifeste, apar in mod aproape sigur si reprezinta simptome PREMENSTRUALE, care in mod aproape sigur anunta apropierea momentului de pornire a menstruatiei. In acest moment al ciclului tau menstrual, NU POT EXISTA SIMPTOME DE SARCINA, fiindca acestea se pot manifesta doar in cazul existentei in uter a unei sarcini instalate de minim 6-7 saptamani, ceea ce in cazul tau ESTE IMPOSIBIL. Incearca sa te linistesti fiindca nu are nici un rost sa te stresezi deoarece este inutil. Sanatate!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil este toxicitatea hepatica de la pilula de a doua zi combinata cu alcool. In primele 6 luni de la administrarea Escapelle nu ar trebui sa consumi deloc alcool (maxim o data o gura de vin sau de bere), fiindca iti distrugi ficatul.

| Seeezar14 explică (pentru Brigaela):

Ce ar trebui sa fac sa scap de durerea de stomac?

| Brigaela a răspuns (pentru Seeezar14):

Du-te la medicul de familie

| markakm a răspuns:

Cum l-ai testat, ai suflat in el?

| Seeezar14 explică (pentru markakm):

Nu. L.am umplut.cu apa. dupa act

| markakm a răspuns (pentru Seeezar14):

Oh.Asa ar suna plauzibil, dar de ce ai umple un prezervativ folosit cu apa?