| anonim_4396 a întrebat:

happy.

Pentru voi contează diferența de vârstă într-o relație bazată pe iubire? E normal să te îndrăgosteşti de o persoană mult mai mare?
Aştept cât mai multe păreri.

28 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

E foarte normal sa ai 15 si el 30, ce pot sa zic

| Blackrose4 a răspuns (pentru whatevernvm):

Fiecare priveşte lucrurile din perspectiva sa. Am înțeles că pentru tine contează diferența de vârstă happy.

| whatevernvm a răspuns (pentru Blackrose4):

Nu neaparat, dar cateodata nu ii ok

| RareşTPUro a răspuns:

Atata timp cat iubirea exista intr-adevar, varsta nu conteaza pana la o limita. Ca doar nu se poate indragosti unu de 26-29+ de ani de o fata de 14-17 ani.

| RAY a răspuns:

Avere sa aiba ce importanta are ce varsta are, sa numi spui tu mie ca a atractie fata de unu de 40 de ani si nu vorba de banii acolo, ce relatie are ca baza iubirea in ziua de azi? totul are la baza sexul din partea barbatului si asteptarile materiale din partea femei

| Blackrose4 a răspuns (pentru RAY):

Nu era vorba de avere aici. Banii nu sunt totul... nu banii te alină happy. Eu nu sunt de părere că la baza unei relații stă sexul şi banii... asta depinde de fiecare. Nu m-aş încurca niciodată într-o relație de genul acela.
Şi dacă unele persoane nu ştiu să iubească sau nu văd iubirea din jurul lor... asta nu înseamnă că, în ziua de azi, nu mai există o relație bazată pe asta. Nu generaliza...

| RAY a răspuns (pentru Blackrose4):

Cand glumim glumin cand vb serios e altceva, eu vorbeam serios la afirmatia aia, repet iar femeile nu iubesc cu adevarat ele iubesc ceea ce ai in spatele tau in folosul lor

| Violleta2022 a răspuns:

Daca iubirea trece la tine prin buzunarul barbatului, fascinata de ceea ce poseda el, aia nu-i iubire, se cheama interes.
Normal ar fi sa te iubesti cu unul de varsta apropiata tie, nu cu unul de varsta tatalui tau!

| Blackrose4 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu înțeleg de ce aduceți discuția de bani. Ceea ce ai spus tu, ştiam foarte bine şi eu... dar omul îl iubeşti pentru sufletul lui, pentru ceea ce este, nu pentru ceea ce are, dacă are. Eu am zis strict de o relație bazată pe IUBIRE unde banii nu îşi i-au locul sub nici o formă. Era o întrebare conversațională pentru a afla părerea mai multor oameni de pe aici, şi sincer mă aşteptam şi la astfel de răspunsuri. Oricum aş privi lucrurile, e trist...

| Violleta2022 a răspuns (pentru Blackrose4):

Eu una, nu cred ca exista iubire intre un barbat matur si o copila. Poate sunt dorintele lui perverse spre pedofilie, poate de aceea se comporta atat de frumos cu fata, ca sa o posede sexual.
Un om normal la cap nu incearca sa seduca fetite, pretinzand ca este indragostit de ele sau facandu-le pe ele sa creada ca sunt iubite si dorite.
Nu, nu cred in dragosteea asta!

| Blackrose4 a răspuns (pentru Violleta2022):

Aşa trebuia să spui de la început. Îți înțeleg opinia şi într-un fel, sunt de acord cu ea, dar nu era nevoie să amesteci banii în primul mesaj happy.

| corbulalbrosu a răspuns:

Se considera ca o varsta mai apropiata a celor 2 parteneri de viata este benefica/recomandata, deoarece se presupune ca si mentalitatea va fi destul de asemanatoare dar si din cauza faptului ca viata si relatiile sociale ar putea sa aiba de suferit in cazul in care varsta din cadrul cercului de prieteni a celor 2 sa fie mult prea diferit. Cu toate acestea varsta nu este determinanta in realizarea unui cuplu implinit si fericit, fiindca multe cupluri cu parteneri cam de aceeasi varsta se destrama uneori foarte repede iar altele cu diferente foarte mari, uneori de peste 10-15 ani ajung sa "imbatraneasca" si parteneri de viata sa ramana fideli intreaga viata. Depinde de caracter, de moralitate, de noroc, dar in principal de fidelitate. Noroc si sanatate!

| Holiday a răspuns:

Nu conteaza.
Nu e nici normal, nici anormal, e doar o posibilitate.

| Florentina9210 a răspuns:

Nu conteaza, atata timp cat persoana are o situatie financiara buna, mai conteaza cativa ani in plus, daca iti ofera ce vrei? Decat unul care nu isi poate permite nici bani de toaleta, dar se da cel mai smecher si cel mai ''perfect''. Bine, acum 5-10 ani e ok, nu mai mult!

| justanotheruser99 a răspuns:

Sincer, pentru mine conteaza, dar... fiecare cu gusturile lui, totusi mie nu mi se pare normal, adică daca diferența e mai mare de 10 ani, nu cred ca există dragoste, poate interese, dar cine știe? Poate exista si cazuri rare. In orice caz, asta e părerea mea.

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Cazuri rare, dar nu in acest Univers!

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Da, cam asa ceva laughing

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Orice este posibil, sa nu uitam asta/

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Daca modelele tale in viata sunt Monica Gabor sau Oana Lis atunci nu vad ce este neinregula.

| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Daca relatia este bazata pe iubire, nimic nu mai conteaza.
Pa!

| JustStitch a răspuns:

Nu vad a fi o problema diferenta de varsta dintre doua persoane care se inteleg si se iubesc.

| OMFGConrad a răspuns:

Dacă el e un arab de 45 de ani şi tu o româncă de 15-18 ani nu e iubire mai mult ca sigur!

| Kira5854 a răspuns:

Ce diferenta mai exact? cati ani? ce varste?

| Blackrose4 a răspuns (pentru Kira5854):

Eu nu vorbeam de mine neapărat. Ma refeream la general. Să zicem o relație între o fată de 17-18 ani şi un bărbat de 30.

| Kira5854 a răspuns (pentru Blackrose4):

E aiurea..eu zic ca maximul pentru varsta asta e 25 de ani

| RaduGabrielaSimona a răspuns (pentru Kira5854):

De exemplu ea 26 și el 44! cum ar decurge relația?

| AnaaaaaConstantin22 a răspuns:

Nu este nicio problema laughing te poti indragosti de oricine, oricand! stai linistita. happy ( nu esti mai rau ca mine, eu m-am indragostit de un personaj din anime., mda, stiu, is nebuna! )si pentru mine, diferenta chiar nu conteaza happy

FUNDA?