| Noname1465 a întrebat:

Povestea mea suna cam asa:Eu sunt cu un baiat G. Suntem impreuna de aproape 7 luni. Eu am fost plecata din localitate 2saptamani si cand am venit el era impreuna cu o alta fata. Intro seara am iesit cu el, ea si mai multi prieteni. Din aceea clipa el a mai bagat-o in seama chemandu-ma pe mine sa clarificam lucrurile. S-a apucat de plans spunandu-mi cat de rau ii pare ca s-a despartit de mine si in acel moment el i-a dat liber ca sa ne impacam noi.Toate bune si frumoase pana cand el a trebuit sa plece la bunicii lui. Cand am iesit afara si cu ea vorbea cu G la telefon si i-am zis sa-i zica ca nu mai vorbesc cu el. Dupaia mi-a zis sa-l sun sa clarificam lucrurile si mi-a zis ca ea il suna si ca i-a propus sa se impace si el ar fi refuzat-o. Ea i-a spus unei prietene comune ca s-ar fi impacat cu el. Atunci m-am enervat si i-am tr mesaj lui ca cu mine nu mai are ce povesti si sa-mi stearga numarul. G a venit acasa cu un var de-a lui si m-a sunat sa ma duc la el sa povestim. Era si ea acolo. Si cand urcam sus la el ea cobora.Cand am ajuns ne-am dus sa povestim explicandu-mi ca el nu ar fi cu ea numai prieteni.Varul lui m-a intrebat daca nu as vrea sa am o relatie cu el fara stirea lui g si a prietenei lui, dupa care el a sarit sa ma pupe dar a venit g si i-a zis ca vezi ca ii a mea. Nu prea ne sunam, numai cand suntem singuri ne aratam "iubirea". Oare el sta din nou cu ea?
Vreau o parere.

Răspuns Câştigător
| Bianca_2742 a răspuns:

Mai eu daca eram in locul tau nu mai discutam cu el in viata mea cum adica ai plecat 2 saptamani si el hopa cu alta ce idiot scuze ca zic asa dar totusi un sfat lasa-l in pace cred, ca te minte mereu cu, chestiile astea ca este este doar prieten si ca o suna ea etc.

7 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

E simplu sa zic:daca eram eu nu-l mai bagam in seama. Dar practic, crede-ma stiu ca e mai greu.Parerea mea e:chiar daca simti ca-l iubesti desparte-te de el.Am patit si eu cu fostul meu prieten:Vorbea cu mine si imi zicea ca tine la mine iar apoi in fata lu fratemiu(cel mai bun prieten al lui) o facea pe ingerasul pe care eu il deranjam cu telefonoanele. Ter minte cand iti spune ca ea il cauta, pentru ca putea pur si simplu sa nu-i raspunda sau sa sa-si schimbe numarul. Faptul ca l-ai vazut chiar tu cu ea e un motiv in plus sa va despartiti. Daca crezi ca te poti intelege cu fata respectiva discuta cu ea si puneti-va amandoua de acord sa-i dati papucii sa se invete minte. Daca nu vrea combina-te cu varul lui si va fi ca o lovitura sub centura.

| Zady a răspuns:

Foarte posibil nu stiu ce sa zic.ai grija deja i-ai iertat prea multe si s-ar putea sa iti strice pe viitor.eu zic la urmatoarea abatere sa nu mai ierti

| VodkaCoca a răspuns:

Mda, asa mi s-a intamplat mie, am fost plecata 3 saptamani, si cand m-am intors el statea cu alta si eu cum am ajuns fata aia plecase, eu stiam deja totul de la "prieteni deai lui" si faceam pe indiferenta si el tot ma intreba ca ce ti'ai gasit pe altu?
Si pana la urma a scos adevarul ca a stat cu fata aia ca s'ar fi culcat cu ea etc, din momentul ala am stat am mai glumit cu el m-a dus acasa, nu i'am mai raspuns la tel ma cauta ca disperatu mesaje, si i'am trimis un simplu mesaj, vezi-ti de viata ta, el nimic ma tot cauta eu nu raspundeam, si cum noi aveam prieteni in comun facea ce facea si ne trezeam in acceasi loc, eu zambeam nu aratam ca ma durea ceva ca sufar, zambeam ma distram etc, el a venit sa ma salute ma luase la intrebari, si ma tot chema deoparte sa vorbim, i'am zis ca nu mai avem nimic de vorbit, si la mine a fost o rel mai serioasa cu el, dormeam la el el la mine, imi cunoaste familia eu pe a lui totul frumos, pana nu apare cate o panarama si distruge totul! happy

De ce nu il intrebi direct pe el? Daca mai sta cu ea? Eu zic sa faci pe indiferenta ca nu merita sa iti bati capu, arat'i ca iti este bine si fara el poate chiar mai bine, iesi cu alti baieti distreazate etc. :*

| nutsa a răspuns:

Nu inteleg de ce mai esti cu el, ca el mereu te minte, adica inteleg:tii la el, dar totusi, daca te desparti de el acum pe urma o sa-ti fie mai usor, crede-ma. El vrea sa fie cu doua si sa-i mearga asa, fii desteapta si pune tu punct, macar o sa vada ca nu esti asa cum credea el si ca meriti mult mai mult.bafta! sper sa se aranjeze lucrurile

| cuore a răspuns:

Era bine daca ne spuneai ce varsta aveti si daca ati facut sex.Asa puteam sa-ti spun daca e grav ce a facut sau santeti niste copii care va tachinati. Daca are de la 20 in sus da-i papucii urgent nici nu mai sta pe ganduri.

| Noname1465 explică:

I-am dat papucii.Aseara a venit pana in localitate si era cu ea si i-am zis ca nu mai vreau sa-l vad in viata mea
@fulgindragostit :Nu avem peste 20 de ani si nu am facut sex

| irr07 a răspuns:

Are dreptate beeea.si mai si zice "vezi ca ii a mea". deci faptul ca varul lui a incercat sa te sarute nu l-a deranjat deloc.si a zis asta...de parca tu ai fi o bucata de carne stii.si zice "vezi ca ii a mea.nu mi-o lua (sau nu mi-o manca, tu). din ce ai povestit, am impresia ca te foloseste si ca nu vrea ceva serios cu tine. te minte si cred ca nu merita sa-i mai acorzi nici o sansa.
parerea mea!happybig grin
ai grija!