| littlepie a întrebat:

Hey TPU:* stiu ca e o intrebare mai personala dar chiar am nevoie si de alte pareri. ok deci am cunoscut un baiat si mia parut f dragut. dupa vreo 3-4 luni ne-am combinat. era totul perfect apoi a venit vacanta. pana in august ma suna zilnic si vorbeam cate jumatate de ora o ora. dupa a inceput sa nu ma mai sune si cand il sunam nu imi raspundea. un amic mea zis a se tot mandrea ca e cu una de pe nu stiu unde. asa ca m-am enervat si i-am dat papucii. cand neam revazut(peste o saptamana si ceva dupa asta) el era ff suparat si m-a intrebat dc am luat aceasta decizie pentru ca totul mergea perfect. i-am zis tot si m-a batut la cap cateva zile sa ne impacam si am acceptat. insa si de data asta ma cam evita si aveam impresia ca avea pe altcineva. l-am intrebat si a zis ca nu e adevarat. eram cu gasca si la plecare l-am intrebat daca ma duce acasa. a zis ca are treaba. asa ca l-am asteptt si din cate am obs treaba lui era sa se ute la nu stiu ce meci. m-am enervat si i-am zis niste vorbe grele. l-am intrebat daca ma uibeste si a zis ca ma iubea. si atunci mi-a dat papucii. de atunci a trecut o luna si ceva. aseara m-am trezit cu el si cu cel mai bun prieten al lui la scara. am coborat si am mers in parc. am vrut sa ma pun in scrinciop dr era prea rece.asa ca s-a pus el si m-a tras. m-am pus in bratele lui din greeala. si-a pus capul pe mine si a vrut sa ma sarute. prima data si a doua l-am respins dar apoi nu am mai rezistat pentru ca inca tin la el. vreau sa mentionez ca pana acuma el le schimba ca pe sosete si ma surprinde ca dupa atatea luni(am fost 4 luni impreuna fara aceste pauze) inca vrea sa mai fim impreuna. intrebarea e: ma iubeste cu adevarat? si daca da ce pot face ca sa imbunatatesc relatia?

Răspuns Câştigător
| Hαppiηеss a răspuns:

Eu cred ca de fapt se joaca cu sentimentele tale...
Iubirea inseamna sa pui fericirea celuilalt pe primul loc iar pe tine sa te lasi pe locul doi ceea ce nu am vazut in povestea ta.
Si faptul ca umbla dupa multe fete nu te pune pe ganduri? un om care iubeste nu are ochii pentru altcineva, nu mi se pare deloc normal ca tu sa te impaci cu ideea ca se va intoarce la tine indiferent cate fete vor trece prin asternutul lui, nu te lasa injosita.
Cel mai bine ar fi sa il lasi si sa iti gasesti un baiat care sa merite.

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu te supara ca iti zic dar baiatul asta nu te iubeste si o sa te convingi pe parcurs de asta

| littlepie explică (pentru mona):

De unde ai tras concluzia asta? vreau sa stiu ca sa pot sa evaluez toate chestiile in mintea mea. totusi el umbla dupa fiecare fata de pe trada si tot la mine a ramas.

| mona a răspuns (pentru littlepie):

a mai trecut si pe la tine[sau te a cautat mai des] nu a ramas cu tine cum ai vrea tu sa crezi, nu stiu cati ani ai dar in fine...e viata ta

| Rallu a răspuns:

Nu stiu daca te iubeste sau nu, insa daca ati fost 4 luni impreuna inseamna ca ai insemnat totusi ceva pentru el. Pai ca sa poti imbunatatii relatia cred ca trebuie sa ii spui ca iti pare rau pentru vorbele alea grele pe care i le-ai spus, sa incerci sa il intrebi de vorba, sa il cauti mai des, fara a devenii stresanta, sa te apropii de el mai mult, sa iesiti mai mult afara doar voi doi si sa incerci sa vorbesti cu el despre relatie, si sa hotarati amandoi ce trebuie sa faceti sa va fie bine. Bafta! happy

| neutrino a răspuns:

El cu siguranta ca ar dori sa te iubeasca, dar nu stie cum sa faca si tu nu-i dai aceasta posibilitate. Puneti-va de acord si ai sa vezi atunci fericire!

| Danysan a răspuns:

Uite cum sta treaba-Poti sa schimbi omu daca si el vrea asta.Nu spun ca sa faci si sa dregi pentru ca e greu sa faci asta cand sti cum e sa iubesti, dar intelege ca baiatu asta are o problema mare cu natura.Ori nu stie sa se comporte intr-o relatie, ori e manipulat-nu rade uneori ajungi sa faci tampenii din cauza altor fete, sunt unele care trag de baieti sa fie cu ele. Oricum tu il iubesti el...Tu decizi ce faci -sti cum e oricine merita o Sansa dar trebuie sa poti sa fi demn de ea ca sa poata si cealalta persoana sa ti-o Ofere!

| Kalla a răspuns:

Nu stiu daca te iubeste cu adevarat dar cu siguranta tine mult la tine.
Daca vezi ca intre voi merge si sunteti fericiti atunci cred ca ar trebui sa stati impreuna. Daca te simti cam data la o parte de chestii inutile ca un meci atunci incearca sa vorbesti cu el.Fa-l sa inteleaga ca tu tii mult la el si ca daca vrea sa stati impreuna ar trebui sa puna mai mult suflet.
Seara faina.

| littlepie explică (pentru Kalla):

Mersi:* da intr-adevar lipsa de comunicare a dus aici.

| Floricikpurpurie a răspuns:

Buna!
Deci nu imi vine sa cred esti in aceeasi situatie cu mine!
Exact la fel am patit si eu cu "el".
Dar eu am fost doar vreo cateva saptamani impreuna cu el...
Il cunosteam de mult timp dar nu am avut vreo atractie spre el pana ce am inceput sa iesim cu gasca...si dupa m-am indragostit de el.dar gata cu mine sa revenim la tine :p
Saiti s[un sincer nu cred ca te iubeste sa iti spun si de ce. Daca te iubea incerca sa stea mult cu tine, sa va impacat, si nici atunci cand ti fost impreuna nu te-a iubit...pentru el ai fost doar o optiune... daca te iubea nu te evita!
Nu vreau sa cersesc funda dar chiar am vrut sa te ajut popici :*