| cryss_6160 a întrebat:

Promit funda+vot! Imi puteti spune mai multe detalii despre protejslipuri? Sunt la a doua menstruatie si nu prea stiu multe amanunte din domeniubig grin :p, si despre acest produs.Protej-slipurile de la discreet sunt bune?

Răspuns Câştigător
| Brunetica a răspuns:

Buna ziua.Protej-slipurile nu sunt rele dar nici indicate.DE CE? Raspunsul este nu sunt din bumbac ceea ce inseamna ca impiedica aerisirea acelei zone tind-o in permanenta intr-un mediu prea calduros.In medile calduroase de obicei dezvoltarea bacterilor este mult mai facila.Pt a proteja chilotul de scurgerile neplacute da este bine sa le utilizezi dar mai bine vezi de la ce provin aceste scurgeri, de obicei ele sunt inainte sau imediat dupa menstruatie pentru a fi ceva normal(daca sunt si in afara acestei perioade atunci flora este marita si se poate datora chiar purtari de protej-slipuri in permanenta)Senzatia de fresh poate fi mentinuta si prin purtarea chilotilor de bumbac si curatirea zonei dupa fiecare urinare cu apa sau servetele speciale. Daca stam se ne gandim bine, de ce dupa orice interventie chirurgicala in zona respectiva(nasteri chiuretaje si multe altele)doctori ne prescriu acea antica vata? Raspunsul este :BUMBACUL.Pt a ne proteja de infecti.O zi buna si multa sanatate!

1 răspuns:
| gya_5588 a răspuns:

Da,sunt bune.in unele perioade o sa ai anumite scurgeri, si pentru a nu-ti pata lenjeria ar fi indicat sa le folosesti.si in plus sunt discrete,nu te deranjeaza si aduc un plus de prospetime.dar nu-ti recomand sa le folosesti non stop, ci asa cum am zis in anumite perioade.
Totodata eu sunt pro absorbante si nu agreez deloc tampoanele interne care nu fac decat sa tina mensta in interior, determinand un mediu prielnic pentru bacterii.