| pufoasa a întrebat:

puteti sa imi dati niste sfaturi in legatura cu o problema "amoroasa" sunt intr-o relatie cu cineva de 1 an si ceva.si acum cateva zile mi-a cerut nr de tel un baiat si eu am refuzat sa il dau si nu stiu cum dar a facut rost de el [baiatu nu ii urat deloc, chiar ii foarte dragut] el mi-a tot dat de inteles ca ii este drag de mine. dar problema este la mine parca as vrea sa fiu cu amandoi, dar din pacate nu se poate si nu stiu pe care sa il aleg. sper sa ma ajutati cu cateva sfaturi:*

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,cine alearga dupa 2 iepuri nu prinde niciunul. Tentatia e mare cand apare la mijloc un tip simpatic, care da semne ca te place dar nu te avanta prea repede.Ai mare grija sa nu o dai in bara, daca tii cu adevarat la prietenul tau, nu risca sa strici relatia pentru o atractie trecatoare.Stii,acum poate faptul ca acel tip e interesat de tine de incanta ideea,doar ca ai grija ce decizie alegi pentru ca apoi sa nu regreti. DAca ti-ai insela prietenul nu ar fi corect si cu amandoi nu ar merge,pentru ca adevarul tot iasa la iveala,apoi sa iti lasi prietenul pentru acel baiat nu cred ca se merita,din moment ce nu stii ce ii poarta capul.
Eu te sfatuiesc sa il ignori pe acest tip si sa iti vezi de relatia care o ai,mai bine nu il baga in seama acest baiat si isi va vedea de treaba. Apoi inca o varianta care ar fi posibila,nu zic ca e asa dar se poate sa fie vreo incercare de-a prietenului tau, nu poti stii niciodata cum te probeaza sa vada fidelitatea ta, multe au patit asa si s-au avantat si au ramas cu buza umflata.

7 răspunsuri:
| Barblaster a răspuns:

Glaciatoare-o!

| dia200 a răspuns:

Pai depinde si de varsta ta si de a lui. da sincer ascultati inima unu trebuie sa dispara nu fui dupa 2 iepuri ca iii pierzi pe amandoi... calculeaza care iii mai drahutz care ii mai de treba si cu care consideri ca ai putea sa iti peteci timpu ( eu lasi alege pe cel cu care esti deja fiidca daca are TPU sa se bage intre voi nu ii chiar kk)

| elenyss a răspuns:

Fa ce consideri TU ca e mai bine pentru tine si nu lasa pe nimeni sa te influenteze. In primul rand trebuie sa te iubesti pe tine, apoi pe altii, asa ca fa exact ceea ce simti!

| pufoasa explică (pentru elenyss):

Nu stiu de ce.dar simt senzatia, nevoia sau nu stiu ce o fi in capul meu, de a fi cu amandoi adica nu vrea sa il pierd pe nici unul.

| elenyss a răspuns (pentru pufoasa):

Ii vei pierde pe amandoi sau in cel mai rau caz doar unul. Spun in cel mai rau caz pentru ca relatia va fi un cosmar plin de reprosuri si neincredere. Pune totul in balanta si gandeste-te bine ce vrei! Vrei o relatie noua, vrei fiorul si frumosul inceputului, sau vrei sa mergi mai departe cu actualul si sa uiti de celalalt? Te sfatuiesc sincer sa nu alergi dupa 2 iepuri. Been there, done that...

| pufoasa explică:

Multumesc Monyk, GiLbErT21, Candyy pentrusfaturi, o sa iau in considerare ce mi-ati spus:*

| GiLbErT21 a răspuns:

Iti dau un sfat:
"Niciodata sa nu dai pasarea din mana pe cea din gard", adica, tu esti de 1 an si ceva impreuna cu prietenul tau,cred ca va intelegeti, etc, ati trecut prin multe impreuna.Nu cred ca are rost sa-ti lasi prietenul pentru un baiat care e mai dragut.Ce-i al tau, sti sigur ca-i al tau.Si asta sti sigur.Baiatul care pare a fi indragostit de tine, poate fi un sarlatan care vrea doar sa obtina ceva de la tine, sa profite.
Eu zic sa nu il lasi pe actualul pentru ca deja aveti ceva timp impreuna.