| anonim_4396 a întrebat:

Puteti sa imi rezolvati si mi un exercitiu la romana?
Suna cam asa:
Alcatuieste enunturi in care adjectivul posesiv "meu" cu functia de atribut adjectival sa determine substantivul baiat la cazurile:N,Ac,G,D, V.
Dau FUNDA si vot la toate intrebarile... Urgenttt!

18 răspunsuri:
| Demonull a răspuns:

Hai ma juststay, daca iti facem noi temele si te scoate baba de romana la tabla sa explici ce ai facut nu te faci de cacaO? baga capul la contributie sau da-le naibii de teme.

| ADRIANAROXANA a răspuns (pentru Demonull):

Vezi-ti de mustata ta:p

| Demonull a răspuns (pentru ADRIANAROXANA):

Vezi ca nu am mustata, plus de asta TPU a zis clar ca nu e un site prin care se rezolva teme.

| ADRIANAROXANA a răspuns (pentru Demonull):

Te-a bagat cineva in seama?(nu preaaa cred)

| ADRIANAROXANA a răspuns (pentru Demonull):

Hai du-te si fa incantatii in alta parte:p

| Demonull a răspuns (pentru ADRIANAROXANA):

Bai fetito care esti de 14 ani, incantatii face......mamicta
ne cunoastem cumva de ne tragem de sireturi? cine mata pe gheata s-a bagat in seama nu tu? ia veze-ti de desenele tale animate!

| ADRIANAROXANA a răspuns (pentru Demonull):

Bai fata de peste uita-te in oglinda si vezi-ti de treaba ta!

| GaBrYeLa18 a răspuns (pentru Demonull):

Eu sunt de acord cu ea sincer....Nu sunt de acord cu cei care se baga sa raspunda si ei numai ca sa aiba ce sa raspunda si ca sa ii jigneasca pe ceilalti. Fiecare cu varsta lui daca tu ai mai mult bravo tie dar trebuie sa o dovedesti mintal si nu prin jigniri si adresari urate la persoana cealalta.Pe bune asa ceva nu se face. Si daca te consider matur de ce te legi de cineva de 14 ani care pur si simplu pune o intrebare.NU mai are voie omul sa puna o intrebare ca vine cate un "destept" si sare la cearta.Si poate n-are chef sa se gandeasca ea, te-ai gandit la asta eu zic ca fiecare sa-si vada de treaba lui si pe viitor daca nu iti convine o intrebare abtine-te si treci peste. Sper ca m-am facut inteleasa si apropo daca tot esti asa matur de ce te numesti demonul?laughing Iati-ti o slujba si nu mai sta atata timp pe calculator, sincer!

| ADRIANAROXANA a răspuns (pentru Demonull):

In locul tau..as tace din gura acum...ti-a dat maximlaughing.

| Demonull a răspuns (pentru ADRIANAROXANA):

In locul tau as mai trece pe la scoala

| Demonull a răspuns (pentru GaBrYeLa18):

Pai se vede ca mai mult de 14 ani nu ai nici tu, si slujba am de mult, nu erai tu nici embrion cand aveam eu prima slujba.mai treci pe la scoala si tu, nu o sa imi racesc gura cu copii oamenilor pe TPU. Temele nu se fac pe net ai inteles?

| GaBrYeLa18 a răspuns (pentru Demonull):

E problema fiecaruia daca se fac temele sau nu pe net.Si daca tot nu eram eu nici embrion cand aveai tu prima slujba atunci care e aceea slujba gunoier?laughingCa vad ca ai mult timp de petrecut pe internet.Si zici ca nu-ti racesti gura cu copii atunci de ce mai scrii? Una zici alta faci se vede ca nici tu nu intelegi si incerci sa ma lamuresti pe mine!

| Demonull a răspuns (pentru GaBrYeLa18):

Vezi ca nu te duce capul? care multi timp? vezi tu ce fac eu pe internet? vorbesti in necunostinta de cauza de aici iti rezulta prostia specifica varstei.cand mai cresti, si o sa avem ce vorbi sa ma cauti.deja am acordat prea mult timp tie si colegei tale, si ti se urca la cap fetito.

| GaBrYeLa18 a răspuns (pentru Demonull):

Cel mai destept cedeaza si nu esti tu alatongue

| ADRIANAROXANA a răspuns (pentru Demonull):

Poi...daca zici ca ea are 14 ani..si tu ai zis ca ea nici macar nu era embrion cand tu aveai prima slujba...inseamna ca esti un mos! Iti dau un sfat tataiewinking! Get a life (si in traducere pentru tine inseamna:Ia-ti o viata!).In loc sa te supranumesti pe net Demonull mai bine iti vezi tu de treaba ta.Cati ani ai? 50? 55? Bai frte si nu te mai lua in gura cu lumea ca la varsta ta eu as tace din gura.Mos fara viata sociala ce esti:p laughing.Tu in loc sa astepti postasul ca un om civilizat sa iti aduca pensia tu umbli pe TPU.Ti-am mai zis:Ia-ti fratioare o viata!

| rhino a răspuns (pentru ADRIANAROXANA):

Scrie anul nasterii la profil, si crede-ma mai ai de mancat lapte sa ajungi sa spui unor oameni sa-si ia o viata.
Din raspunsurile tale observ ca esti doar o copila, asa ca mai bine te potolesti daca mai vrei contul pe TPU, sau trebuie sa te potoleasca un admin?!

| ADRIANAROXANA a răspuns (pentru rhino):

Da vezi-ti de treaba ta.

| ellyd a răspuns:

N: Baiatul meu e cuminte.
Ac: Intreaba-l pe baiatul meu.
D: I-am spus baiatului meu.
V: Baiatul meu, vino aici!
G: Caietul baiatului meu e nou.

Funda?