| Tudor123123 a întrebat:

recent am vazut pe Facebook un video ( nu stiu cum a aparut acolo xD) in care se vorbea despre faptul ca 50% din populatia lumii binenteles barbati inca au preputul intact, nu taiat de la nastere. Din cate am inteles ei sunt mai sensibil cand li se atinge glandul si ma intreb atunci ei cand fac sex cu sau fara prezervativ, ei isi rototolesc preputul pentru a iesi glandul in exterior?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a intelege cum functioneaza un penis ''perfect sanatos'' acceseaza urmatorul film educational, in care este prezentat pe cat este posibil de explicit, cam ce se intampla cu preputiul in momentul in care penisul este introdus mai mult sau mai putin fortat in vagin. Multa sanatate! https://www.youtube.com/watch?v=s6on8BsMrsg Preputiul are rolul de a proteja pielea fina a glandului in vederea mentinerii in perfecta stare de functionare a senzorilor excitatiei si ai placerii situati pe suprafata glandului.