| anonim_4396 a întrebat:

M.am operat de fimoza alaltaieri si acum glandul este descoperit ...cand ma atinge de boxeri este o senzatie foarte nasoala, este normal sa am aceasta senzatie daca nu am decalotat niciodata? Am inteles ca ar fi normal dar zic sa mai intreb ...este sensibil la atingeri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai inca pansament, atunci poti forma un fel de teava langa, care sa iasa cu jumat' de centimetru inaintea varfului, sa nu se atinga lenjeria de partea decalotata. E nevoie de putina experienta, iar rezultatul vei simti pe pielea ta, la propriu... happy

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Medicul trebuia sa-ti spuna cum sa procedezi in continuare.
Cateva zile, pana trece culoarea de roseala, nu folosi lenjerie stransa!
Dupa ce si-a revenit, poti trage pielea inapoi, fiindca are si rolul de a te proteja la varf.
Zilnic sa te speli bine cu apa si sapun, sa nu transpire si sa nu se infecteze. E indicat sa folosest sapun antiseptic.

| Alexxxxandruuu a răspuns (pentru Bula):

Doar apa, fara sapun. Si sa pansez zilnic pana scot luni firele ...momentan pielea este in spatele coroanei. dupa ce se scot firele merge acoperit glandul ( dar nu in totalitate )

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Luni ma duc sa scoata firele...mor de frica, de fel sunt o fire ipohondra, ma sperii din orice

| Bula a răspuns (pentru Alexxxxandruuu):

Daca ai inca pansament, atunci poti forma un fel de teava langa, care sa iasa cu jumat' de centimetru inaintea varfului, sa nu se atinga lenjeria de partea decalotata. E nevoie de putina experienta, iar rezultatul vei simti pe pielea ta, la propriu... happy