| Tinna666 a întrebat:

revin cu alta intrebare in categoria asta.deci..sunt cu un baiat de putin timp si vorbim des.aseara pe la 11 jum i-am spus ca imi pun putin telefonul la incarcat si vorbim dupa ca nu il pot butona in timp ce se incarca pentru ca nu face bine contact incarcatorul.in fine, am lasat telefonul si m-am pus sa ma uit la TV dar am adormit.pe la 12 si cateva minute m-a sunat si cum eram adormita mi-am dat greu seama ca suna telefonul si nu i-am raspuns,dar imediat dupa m-am dezmeticit si i-am dat mesaj in care m-am scuzat ca nu i-am mai scris dar am adormit.el a sunat iar nu i-am respins pentru ca sora mea dormea si nu puteam sa ma apuc sa vorbesc langa ea sa o trezesc si eram prea adormita sa ma ridic din pat si sa merg in alta parte sa vorbesc cu el.i-am explicat lucrurile astea si el iar a sunat si i-am respins dupa care mi-a dat un mesaj in care mi-a spus ca daca vreau sa vorbesc cu el sa il sun.i-am zis inca o data ca nu il sun si ma pun la somn, dupa care i-am urat noapte buna.cand m-am trezit dimineata am vazut ca nu mi-a mai raspuns la mesaj(de obicei imi spunea noapte buna) si i-am dat mesaj cu buna dimineata si nici acum nu mi-a raspuns, desi stiu ca s-a trezit.
Eu consider ca nu am gresit cu nimic.adica ce vina am eu daca am adormit.voi ce parere aveti, avea motive de suparare sau face faze de copil rasfatat?

Răspuns Câştigător
| Ciprian996 a răspuns:

Eu cred ca esti un pic cam vinovata. daca sa obisnuit sa vorbeasca cu tine in fiecare seara, e normal sa reactioneze in felu asta, si daca vrei sa ajungi undeva cu relatia asta si crezi ca e importanta pentru tine, ar fi bine sa ii raspunzi indiferent de situatie, si daca nu e momentul potrivit spune-i macar ca vorbiti mai tarziu... sau ce vrei tu sa ii spui. eu zic sa te pui in locu lui si sunt sigur ca iti cadea greu, si procedai la fel. eu cred ca ar trebui sa fii atenta la ce faci. sper ca ai inteles ce vreau sa spun

2 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Ok. Din punctul tau de vedere el este un rasfatat.
Dar tu nu te gandesti ca poate el a stat treaz ca sa vorbeasca cu tine? Ca poate si lui ii era somn dar nu s-a culcat asteptand sa ti se incarce tie telefonul?
Si odata ce te-ai trezit, ii mai si respingi de doua ori si ii mai si scrii cateva mesaje...adica in mod evident te-ai trezit dar ai ales sa nu vorbesti cu el.
Asa cum, acum, si el alege sa nu vorbeasca cu tine.
Mie sincer mi se pare corect.

| Just4Joker075 a răspuns:

Este el rasfatat si a facut pe suparatul pentru ca nu i-ai putut raspunde si ai adormit si probabil se gandea ca vorbesti cu altcineva si nu cu el, o sa-i treaca, o zi bună