| BiaBybbyBia a întrebat:

Ajutor va roooog! Am o prietena care a fost cu un baiat A. Intr-o seara vb cu ea la telefon si imi zice cat de cat ca ii e dor de el. in fine... faza e ca eu am ajuns sa vorbesc cu el. Ii spuneam doar ce mai face prietena mea-el tinea enorm la ea. Dar ei doi nu mai vorbeau. Eu nu am nici o treaba cu A. Problema este ca acum in seara asta eram cu mama si a sunat A. Mama mi-a confiscat telefonul si tableta crezand ca as avea o treaba cu acel baiat. MI-a mai zis mama ca vorbim dimineata. Eu m-am dus acum in tim ce dormea si am trezit-o spunandu-i tooata povestea de, mai sus. Nu ma crede. Zice ca mint. Cum pot dovedi ca ceea ce zic este adevarat? ca nu mint. Mai e si ziua mea maine

4 răspunsuri:
| Genessis a răspuns:

Pai sa incerci sa o convingi ca ceea ce spui este adevarat. Sa ii arati mesajele cu fata aia in care iti povesteste despre sentimentele ei. Daca nu te crede, atunci, draga mea, nu mai depinde nimic de tine. Nu stiu in ce circumstanta, o mama nu isi crede fiica. Poate ca are un comportament care lasa de dorit sau poate ca mama este prea posesiva si "paranoica". Nu ai ce sa faci decat sa te conformezi. Mai incearca totusi sa ii explici.

| roxanaandreea a răspuns:

Eu nu stiu ce sa zic, e cam aiurea ca nu are incredere in tine. Si chiar daca nu te-ar crede, de ce e asa impotriva unui baiat? Nu ai voie sa vorbesti cu vreun baiat sau ce? Nu prea o inteleg pe mama ta. La multi ani pentru maine! Noapte buna.

| BiaBybbyBia explică (pentru roxanaandreea):

Multumesc mult. Chiar nu stiu ce sa fac... vreau sa ii dovedesc ca nu am nimic cu acel baiat...dar pare imposibil

| roxanaandreea a răspuns (pentru BiaBybbyBia):

Ma gandeam ca o solutie ar fi sa nu mai vorbesti cu el sau sa ai grija sa nu mai vada cand vorbesti cu el...sa-i treaca din cap ideea ca ai avea ceva cu baiatul ala. Explica-i si tu ca baiatul ala tine la prietena ta, adica chiar daca i-ai mai explicat, mai insista cu ideea asta, spune-i si tu ca oricum nu e genul tau sau chestii din astea... Poate mai cedeaza si ea si poate o sa te creada in cele din urma. Succes!