| puffarinaa a întrebat:

Sa va spun povestea mea. Imi place de un baiat din clasa paralela. Suntem in clasa a 8-a. Vorbim, glumim si radem impreuna. In timp ce vorbeam cu el pe mess, mi-a zis ca isi cauta prietena. Si mi-a dat melodia Adele - SOMEONE LIKE YOU. Eu nu mi-am dat seama de ce vrea el sa insinueze. Mi-am dat seama mai tarziu. Si i-am zis. El mi-a zis ceva de genul "Ori nu am vrajeala.". Credeti ca si el ma place? Dau fundita celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| gicuu1997 a răspuns:

Pai e si normal, astea sint ca un fel de prelog pentru ca nu stie cum sa-ti spuna in fata, si o ia asa, ca pentru toti iti spune, dar cintecul asta e si normal ca asta asteapta de la tine, trebuia sa-ti dai seama deodata, si dupa ce tia trimis cintecul si tai spus ca-si cauta prietena trebuia sa-i zici: deci... care-i problema? big grinbig grin: succes, inca nu e tirziu, te vrea garantat 100% funda?

6 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Nu ti-ai dat seama, a? De ce oare fetele fac pe nestiutoarele in halul asta? laughing Chiar si atunci cand cereti un sfat, va faceti ca nu stiti? Dooooh, daca nu l-ar fi interesat sa fie cu tine, nu ar fi stat cu tine de vorba! Oricum, tu faci ceea ce trebuie: comunici, glumesti (incearcati sa o faceti mai mult in realitate, netul e doar un pas). Continua asa, fa-ti prieteni, comunica cu ei, distreaza-te cu ei si cu timpul vei vedea tu cu cine trebuie sa mergi mai departe!
Isi cauta prietena? Foarte bine, sa-si caute mai multe! El are nevoie de un cerc de prietene din care sa aleaga mai incolo; sau deja s-a hotarat ca la anul sa se-nsoare?
Daca va arde de povesti de dragoste, jucati-va, oricum nu veti intelege decat mai tarziu ca a fost "o muscatura dintr-un mar necopt".

| puffarinaa explică (pentru stef87):

Nu am zis ca vorbim numai pe mess. ai inteles gresit.

| Oyasumi a răspuns:

Uite un raspuns bun:
pune pe unu din cl la tine cand vb cu baiatul respectiv sa te faca pe tine urata.tu zii:daca-ti trag o palma sau ceva de genu el daca reactioneaza te place.Sau te duci la el si il intrebi ce parere are despre tine cum arati te va descrie superb sau ca baieti ar sta la coada dupa tine.intreaba-l daca si el. apoi daca spune da. intreaba-l pur si simplu e cel mai usormod de a spune ceva de la fata la baiat

| Rockie11 a răspuns:

Este posibil sa te placa. insa mai intai de toate ar trebui sa vb mai mut cu el ca sa-ti dai seama de astahappy vorbeste cu el.si totul va fi bine mult succes:*