| Wolffox a întrebat:

sad
Si voi v-ati indragostit,ati simtit ca nu puteti traia fara el/ea...
Pentru mine e total diferent si ma cam deranjeaza.

Deci, sa trecem la subiect.
Am intalnit acum 4-5 saptamani un baiat foarte dragut,cu simtul umorului si cu capul pe umeri.L-am cunoscut la un concert Antonia,dupa a plecat in Franta pentru ca acolo lucreaza,si are nevoie de bani.
Am vorbit pe skype, dar nu prea imi raspunde...si pe mine ma doare,incep sa plang si NU imi place cum ma simt.

Toate zilele,toata ziua imi este dor de el,stiu ca este acolo si munceste, dar nu pot trai fara el..IL RESPECT, Este prima dragoste....este fix genul meu de baiat.
M-am indragostit de personalitatea lui,il cunosc foarte bine decat prietenii lui,mi-a spus totul despre el.

Imi vine sa plang,parca ma sufoc,am nevoie de cineva sa ma incurajeze,caci eu nu prea pot.
Am o prietena buna,nu prea am vorbit cu ea zilele astea, si nici pe facebook n-am prea intrat..si imi era cea mai buna prietena.

Nu simt o relatie cu el...

... oamenii pot fi diferiti,ar vrea lucruri diferite,dar totusi ar avea ceva in comun, asta simt eu si sunt de acord.

Voi ce spuneti? Merita sa lupt pentru el sau pentru mine?
Ascult melodii triste si numai la el ma gandesc.

Funda

Răspuns Câştigător
| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Se vede ca tii la el dar nu poti numi asta prima dragoste cand nici macar nu ati iesit la o intalnire. Nu prea ai pentru ce sa lupti din moment ce nu iti raspunde la mesaje. Tu il cunosti prin prisma a ceea ce cred prietenii lui despre el si asta nu e de ajuns. Trebuie sa il cunosti tu personal, sa ai tu o parere despre el bazata pe ceea ce vezi. Nu te mai gandi la el pentru ca nu iti face bine. De ce nu gandesti si mai departe de setimentele de moment? El e in Franta si lucreaza acolo, crezi tu ca se va intoarce definitiv? Eu nu cred. De ce sa te agati de sperante inutine, sa mergi pe un drum la capatul caruia nu vei gasi nimic, cand poti sa te opresti si sa vezi ce iti rezerva viata in continuare?

10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Merita sa te abati cu gandul in alta parte, sa faci ceva productiv, si cand va veni inapoi, sa-ti acorzi o a doua sansa de a fi cu el. Nu merita sa-ti pierzi timpul, veselia si sanatatea oftand dupa ceva ce (deocamdata) nu poate exista.

| Ofiintă a răspuns:

Asta s-ar putea sa doara...
Mai intai cunoaste-l foarte bine, vezi ce intentii are el, si nu te comporta ca si obsedata, te va ajuta mult!

| neutrino a răspuns:

Te-ai indragostit de o iluzie si te pacalesti singura ca ar fi vorba de o mare dragoste. E timpul sa te trezesti la realitate.

| Danysan a răspuns:

Lupta pentru el -se vede ca ai sentimente foarte puternice pentru el ar fi bine ca si el sa aiba la fel pentru tine -Ai incredere in el si nu mai dispera daca nu ti-a raspuns poate are o problema asta nu inseamna ca nu te iubeste ci pur si simplu nu poate.Ai incredere in el si stai linistita -Pupici. Funda?:-D?

| Danysan a răspuns:

Chiar daca tu nu simti o relatie cu el ai intrat in ea fara sa vrei -astea sunt semne din partea inimii ca nu ar trebui sa te opresti -Probabil ca te gandesti ca e prea departe si nu o sa meraga dar inimioara ta iti spune altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai? Lasa-te de sportul asta ca mereu o sa ajungi pe locul 2. Cuma sa-l vezi pe ala decat la concert si sa te indragostesti de el? o sa zici ca este dragoste la prima vedere dar nu nici chiar asa, nu ai cum sa suferi si sa plangi dupa unul care l-ai vazut doar 3 ore si ti-a aruncat in sila cateva vorbe pe skype, daca era interesat de tine nu mai in telefoane si skype-uri te tinea pe cand el nici ca te baga in seama. Continua sa te amagesti singura si-ai sa te imbolnavesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multi afirmam ''aoleoooo; nu pot trai fara el''. UPS, eu vad ca traiesti! Ma-nsel?
Lasa dramele deoparte! Nu rezolvi nimic comportandu-te asa. Ok,inteleg! Ai sentimente foarte puternice pentru el,fiind prima dragoste,dar trebuie sa ti le controlezi! Exista o limita.
Te gandesti la el pentru ca asta iti doresti. Pentru ca, daca ai incerca sa faci ceva,cu siguranta ai mai uita. Dar tu ce faci? Stai,plangi,aculti muzica trista. Nu e o tragedie!
O sa zici/gandesti : ''daaa,ti-e usor sa zici''. Da,mi-e usor,dar stiu prin ce treci, pentru ca si eu am suferit mult!
Asa ca, zambeste, spala-te pe fata, inlocuieste muzica trista cu altele mai '' cu chef de viata'' si hopa sus! Aranjeaza-te, rasfata-te, iesi la o plimbarica (daca nu ploua la tine; aici e horror ); uita-te la filme...iti pot recomanda cateva, superbe!

Ai grija de tine si lasa smiorcaitul pe alta data big grin

| SunnyDay88 a răspuns:

Eu zic ca nu esti pe treaba ta si ai prea mult timp liber.

in 4 saptamani nu poti ajunge sa spui ca nu mai poti trai fara un individ. ce dracu te-ai nascut cu el de mana? pana sa-l cunosti n-ai trait? altii nici dupa 30de ani nu spun asta.

in alta ordine de idei tu duci lipsa de atentie din partea oricui. asta te doare. singuratatea. fara prieteni, fara iubit, te legi in mod disperat de primul individ care iti zambeste, crezi ca el e the one! omul este mult mai complex si ca sa spui ca-l cunosti cu adevarat ai nevoie sa-l vezi cum actioneaza in anumite situatii si asta necesita timp, nu 4 saptamani de povestit cum sunt, cum imi imaginez ca sunt si cum as vrea sa fiu.

tu esti momentan pe langa realitate.
pune mana si cauta niste prietene, prieteni cu care sa iesi, fa ceva activitati care sa-ti ocupe timpul (ca atunci cand n-ai ce face nu te gandesti decat la ce stii si cunosti, in cazul tau-un individ).

| Alishia a răspuns:

Cred ca tu nu ai mai intalnit baietii la viata ta, fara suparare. Dupa 4 saptamnani in care nu v-ati intalnit nu poti sa zici ca ai ajumns sa cunosti o persoana, plus ca ce esti asa disperata? omu e la munca nu la stat si frecat menta.

| Wolffox explică (pentru Alishia):

Eu am mai intalnit baieti in afara de asta.
Si stiu cum e sa suferi, int-adevar nu sta si freaca menta, dar nici eu nu stau.
S-a inteles?