| anonim_4396 a întrebat:

Sper sa aveti rabdare. FUNDA! De curand, adica miercuri prietenul meu a fost la spital si mi-a zis ca e de la oboseala. A doua zi a venit la mine si dupa 5 minute s-a aruncat pe calculator. I-am cerut sa-l lase si sa stea cu mine macar 5 minute (ne vedem zilnic si am crezut ca s-a plictisit) si m-a refuzat intr-un mod subtil. M-am dus si mi-am luat tableta sa ma joc ca ma plictiseam si zice ca sunt suparacioasa. Ok, dupa am vorbit cam o ora doar foarte sec si apoi i-am zis ca prefera sa se uite pe pereti in loc sa ma i-a in brate. S-a enervat si a plecat si m-a lasat asa... Cand a ajuns acasa m-a sunat si mi-a zis ca are probleme cu inima. DImineata urmatoare prin mesaje am vorbit sec cu el si m-a intrebat de ce si i-am zis ca din cauza comportamentului lui si ca el ma indeparteaza, pana la urma ne-am impacat, mi-a zis ca nu se mai repeta. A venit la mine si am iesit la plimbare. Povesteam si era vorba sa urcam pe un deal la un loc unde a am facut primele poze, o casa parasita si am zis ca mergem. Drumul era blocat de un gard acum si am zis sa nu mai mergem si sa ne plimbam. Se supara si ii zic sa mergem, dar el tipa la mine ACUMA NU MAI MERGEM. A fost prima oara cand a tipat la mine. Am mai mers putin ca doi straini apoi el s-a pus jos si eu am ramas mai in spate in picioare. M-a chemat langa el si i-am zis ca el niciodata nu vine la mine si imi zice mie si am plecat plangand. Mi-a zis in urma sa stau si m-am pus jos la vreo 50 de m si am inceput sa plang. Atunci a venit la mine si mi-a zis ca are ceva probleme la inima destul de grave si in context ne-am impacat, mi-a zis ca nu se mai repeta. Azi nu a venit ca a avut treaba. A zis ca ma suna dupa ce termina. Il sun dupa 3 ore si imi zice ca are alta treaba. L-am intrebat frumos de ce nu m-a sunat cand a terminat munca si a zis ca iar incep. I-am zis ca nu incep nimic doar ca trebuia sa ma sune si nu stiu daca am apucat sa termin fraza ca mi-a inchis in nas. Dupa ceva timp imi da sms cu daca mai sunt nervoasa. Acum el se comporta ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic si ma alinta si imi spune ca ma iubeste iar eu ii vorbesc semisec.

Dupa aceste 3 intamplari nu mai stiu ce sa cred sau ce sa zic. Problema lui la inima ii da dreptul sa se comporte asa? Merita sa stau eu sa plang si sa sufar din cauza asta? Il iubesc, dar chiar simt ca nu mai rezist. Comportamentul lui ma omoara. Daca ii zic ceva zice ca ii fac rau. Adevarul e ca are probleme in familie, dar nu stiu ce sa mai fac. Un sfat va rog...

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu are nici o problema la inima.Va comportati amandoi ca niste copii. Daca nu cumva chiar sunteti.

| stweety10 a răspuns:

Dupa parerea mea scuzele lui cu problemele de sanatate sunt patetice, in principal pentru ca nu se minte cu asa ceva. Problemele grave la inima trebuie tratate, plus ca el nu iti spune exact ce are. Daca aveti o relatie deschisa tu ar fi trebuit sa stii pana acum exact ce si cum. Si nu, in niciun caz inima sau problemele lui nu ii dau dreptul sa se poarte asa. Si nu trebuie sa te superi si sa ii arati asta. Trebuie sa discuti cu el clar si direct. Eu i-as spune:" uite, eu imi doresc o relatie deschisa si serioasa dar tu nu prea ma bagi in viata ta. Vreau sa stiu si eu mai exact ce probleme de sanatate ai, vreau sa ai incredere in mine si sa nu te mai porti aiurea cu mine fara motiv. Nu iti fac rau, ci iti vreau binele. Daca esti dispus sa ai o astfel de relatie cu mine, vom continua si iti voi fi alaturi. Daca nu, cred ca nu mai are rost sa mergem mai departe." Si apoi vezi ce iti raspunde. Nu e corect sa te santajeze emotional.

| BlueViP a răspuns (pentru stweety10):

Mi-a spus ca are o vena arsa sau infundata de la kreatine de cand lua. Doctorii i-au zis sa faca un control ca sa afle mai sigur. Azi s-a dus si si-a luat medicamentele. Nu minte. Dar stia ca daca aflu incep sa plang...

| Demonull a răspuns:

Eu sunt ala care da vesti proaste pe site.
Va merge ceva.o luna doua un an dar unul va ceda si se va rupe, sunteti tineri relatiile incepute la varste de genul nu tin..Am trecut si eu prin de astea, ne juram ca ne iubim si ne desparteam ..Mnea,asta-i treaba. daca stiam cand eram mic ca asta inseamna sa fii adult ..as fi vrut sa raman un țânc de 12 ani pe care toată lumea il tragea de fălci insă am devenit un dereglat de care lumea se cam sperie laughing A si inca ceva, nimeni dar chiar nimeni nu merită sa stoarcem noi lacrimi..mai bine te uiti la Titanic si plangi decat sa plangi pentru cineva.
Succes.

| fotbalistata a răspuns:

Sustine'l! daca este adevarat ca are problema, fii alaturi de el, demonstreaza'i ca ii esti alaturi.comportamentul lui poate fi din cauza stresului acumulat. vorbeste i deschis, comunicati, explica-i ca trebuie sa aiba incredere in tine, sa vorbeasca cu tine ca sa intelegi si mai apoi sa ii poti fi alaturi.bafta!

| mudokins2 a răspuns:

Nu esti cam tanara sa o iei asa cu barbatii! duta ba fato la scoala si la urma o sa vina si zdrahonii!
va place de mici sa o ardeti aiurea...
eu am 2 surori una anul 3 la facultate si cealalta de abia a terminat si inca nu se gandesc la prieteni!