| anonim_4396 a întrebat:

TPU crying!
Sper sa ma ascultati!
De cateva zile simt ca nu mai merge nimic, iubitul meu nu ma mai e la fel. Acum cateva zile s-a sarutat cu una, bine oarecum l-am inteles ca era beat cica si drogat, l-am iertat si am sperat sa se schimbe, dar acum simt ca s-a schimbat, nu ma mai cauta, nu-si mai face timp pentru mine, si tot incearca sa-mi explice ca nu are treaba cu nici o fata ca pe mine ma iubeste, m-am suparat pe el, dar dupa cateva zile am realizat ca ar fi mai bine sa ii mai dau o sansa,. Il iubesc prea mult, CE SA FAAAAAC? Va rog dati-mi o sugestie, si un sms sa ii trimit, ca fata in fata sunt prea orgolioasa si nu pot spune unele cuvinte, dar prin sms mi-e mai usor! Multumesc de ajutor, ofer funda!cryingsadsadsadsadsadsad

Răspuns Câştigător
| justadream94 a răspuns:

Aici iti spun parerea mea,nu trebuie sa tii cont de ea, fiecare are alte preferinte (dar mai tarziu imi vei da dreptate) un baiat care bea dar se mai si drogheaza, nu e om, sincer mi-ar fi si frica sa stau cu el, cred ca iti dai seama si tu de riscuri..omul e prost cand bea si nebun cand se drogheza.

si sa iti dau o solutie cum o vad eu: incearca sa il ajuti sa se schimbe, nu cred ca iti doresti sa traiesti langa un drogat(asta daca nu cumva te-a si mintit si nu a asrutat-o de bunavoie)explica-i ca il iubesti si vrei sa ii fii alaturi, dar pentru asta el trebuie sa te lase sa ii fii mereu aproape. aici nu e vorba de orgolie e mai mult vorba de caracterul omului si sentimente.

acordandu-i alte sanse e tot ce puteai face eventual sa il ajuti sa sape de patimi, dar e greu (greu nu imposibil)mai e si riscant pentru tine..la droguri odata intrate in tine creeaza dependenta si devii un om distrus, ajungi sa pierzi tot.Ai grija in ce te bagi,poti iesi si tu rau de aici, si totusi pentru ca il iubesti si na poate simte la fel, nu am de unde sti eu ce este intre voi merita sa incerci.

roaga-l ca daca are ceva pe suflet sau orice problema sa iti spuna, fera-te sa il ajuti, poate drogurile i-au creat ceva probleme (lipsa banilor sau.)si nu reuseste sa se descurce.

5 răspunsuri:
| Mia999 a răspuns:

Va multumesc tuturor! sad O sa vad eu ce facsad!

| justadream94 a răspuns (pentru Mia999):

Fruntea sus! sunt baietii buni, trebui doar sa ii gasesti..totusi poti incerca sa il indrepti sa nu regreti ca nu ai incercat..mare grija insa..de meritat meriti ceva mai bun, dar din cate vad il iubesti si daca te iubeste poate renunta la patima asta pentru tine roaga-l sa o faca

fii optimista poti face orice, asta e mentalitatea care breuisao ai pentru a reusi sa faci ceva.(asta am invatat de la fosta iubita, mi-a fact o faza urata dar am invatat multe de la ea.)

| Mia999 a răspuns:

As vrea sa te cunosc mai bine @ '' Justdream94''

| h3r a răspuns:

Copil beat si "drogat". A fumat un joint si a cazut lat happy.
Ce-ai vazut tu la asta?
Nu-i pasa de tine si nu te respecta.
Nu-i mai trimite niciun sms, decat daca vrei sa-i dai papuceii. O sa-si bata joc de tine pe parcurs iar asta pentru ca tu ii permiti.
Nu meriti un copil care se prosteste si nu te respecta, ci unul la locul lui si sa aiba grija de tine, doar ai nevoie.

Take care.

| Anonima264 a răspuns:

Salut!
Mai bine despartete de el deoarece te ea drept fraiera!