| ABcd12390 a întrebat:

Sunt bruneta(negru )si doresc sa ma fac ombre spre blond( exact ca in poza mea de profil, putinnn mai inchis) Doar ca acum 2 ani am avut partea din fata vopsita mai intai blond de la radacina,iar apoi roscat peste. De a lungul timpului m-am tuns, dar a mai ramas putin in fata o tenta de blond roscat inchissss. Se vede doar la lumina si foarte putin. Am auzit multe persoane( chiar un prieten care are salon) care zic ca daca am mai fost vopsita,chiar asa putin nu o sa iasa ce vreau. O sa iasa spre portocaliu. Ceea ce eu urasc. Credeti ca e adevarat? deci eu acum efectiv am in fata la varfuri o tenta de blond roscat. Se vede doar la lumina. Altfel nimeni nu isi da seama. Eu nu vad cum m ar impiedica asta sa iasa culoarea pe care o vreau(un blond inchisss, dar cu tenta spre gri-saten, nu portocaliu-roscat ) Specific ca parul meu natural e negru. Si sa nu imi spuneti ca nu o sa mi stea bine blonda, ca nu ma fac blondaaaa. Vreau ceva ombre spre blond-gri happy scuzati categoria, dar este cea mai cautata si poate primesc mai repede raspuns

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Griul te va îmbătrâni. Inainte de schimbarea asta asa brusca, iti sugerez sa faci ceva treptat. Eu am fost satena și m-am făcut blonda în 3 transe. Asa nu a fost nevoie nici sa-mi decolorez parul și ar fi bine sa faci la fel. E bine pentru parul tău și estetic, pentru ca nu știi dacă chiar îți va plăcea cum îți stă. Te costa mai mult, dar merita dacă vrei sa ajungi la culoarea dorita plus ca nu-ți strici parul cu decolorarea.

| ABcd12390 explică (pentru anonim_4396):

Problema mea e alta. Daca am fost vopsita inainte, si se mai vede putin blond la varfuri, o sa iasa portocaliu daca ma fac din nou?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ABcd12390):

Dacă te faci pe parul negru, nu iese ca e negru în puii mei... Îți trebuie decolorare. Dacă faci pe gri, iti iese.

| ASMA14 a răspuns:

Nu face prostia asta.Si eu am vrut sa ma fac tot gri si ce crezi a fost nevoie de 3 decolorari si parul meu era un ciocolatiu deschis si m-am ales in cap cu un galben portocaliu in nici un caz gri.Am fost la salon si am dat o multime de bani si degeaba sa nu mai spun ca a fsat nevoie sa ma tund dupa deoarece parul meu arata ca o matura.