| ABcd12390 a întrebat:

Buna TPU.
Sunt bruneta(negru )si doresc sa ma fac ombre spre blond. Doar ca acum 2 ani am avut partea din fata vopsita mai intai blond de la radacina,iar apoi roscat peste. De a lungul timpului m-am tuns, dar a mai ramas putin in fata o tenta de blond roscat inchissss. Se vede doar la lumina si foarte putin. Am auzit multe persoane( chiar un prieten care are salon) care zic ca daca am mai fost vopsita,chiar asa putin nu o sa iasa ce vreau. O sa iasa spre portocaliu. Ceea ce eu urasc. Credeti ca e adevarat? deci eu acum efectiv am in fata la varfuri o tenta de blond roscat. Se vede doar la lumina. Altfel nimeni nu isi da seama. Eu nu vad cum m ar impiedica asta sa iasa culoarea pe care o vreau(un blond inchisss, dar cu tenta spre gri-saten, nu portocaliu-roscat ) Specific ca parul meu natural e negru. Si sa nu imi spuneti ca nu o sa mi stea bine blonda, ca nu ma fac blondaaaa. Vreau ceva ombre spre blond-gri

1 răspuns:
| ASMA14 a răspuns:

Eu zic s aincerci mai intai sa iti deschizi parul cu alte culori deoarece accelasi lucru l-am facut si eu. mentionez ca parul meu era ciocolatiu deschis a fost nevoue de 3 decolorari si m-am ales cu un galben portocaliu in cap nicidecum gri Practic am facut o risipa de bani si timp am stat 5 ore acolo, iar la cateva zile a fost nevoie sa ma tund deoarece parul meu arata ca o matura. Regret alegerea facuta!