| anonim0861 a întrebat:

Buna,TPU. Sunt fata iar iubitul meu crede ca nu mai sunt virgina, deoarce acum 2 ani am fost cu un baiat si nu am facut sex,doar a bagat degetele, se poate dezvirgina si asa?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Masturbarea de catre partener este act sexual si dezvirgineaza intotdeauna. daca introduce mai mult de un singur deget, atunci se rupe si himenul. Deci iubitul tau are dreptate: sigur nu mai esti virgina fiindca ai avut contact sexual. Este posibil si ca himenul sa fie rupt. Este urat sa pretinzi ca esti virgina desi stii ca ai avut contact sexual in antecednete. Virgina este doar o femeie care nu a avut nici un contact sexual, de nici un fel: oral, anal, vaginal, masturbare de catre partener, etc. Nu iti bate joc de ideea de virginitate, este pacat.

| RAY a răspuns:

Daca nu s-a rupt himenul nu, daca nu te crede ce continuati? cand increderea s-a dus se duce totul

| Emilian65 a răspuns:

Dezvirginarea se poate face numia in urma unui contact sexual. Ori introducerea degetelor unui baiat in vaginul unei fete nu se cheama act sexual. Dec, esti in continuare virgina.

| minrest a răspuns:

Aici sunt doua aspecte diferite. 1. Deflorarea. Odata ce au fost frecate degete la interior, normal ca himenul s-a rupt. Himenul nu poate face diferenta intre penis, degete si dildo. Daca il fortezi, se rupe. 2. Virginitatea. Odata ce are contact sexual, o persoana de orice sex nu mai e virgina. Chiar daca e discutabil de la ce nivel de intimitate se poate vorbi de contact sexual, masturbarea vaginala de catre o alta persoana e un act sexual. Deci, nu mai esti virgina, si esti deflorata.

| sofisis a răspuns:

Dar conteaza atat de tare? Asa si...si-a bagat ala 2 degete...si? Care e tragedia?

| Otto2014 a răspuns:

Daca te-a durut, nu mai esti.

| Jessica007 a răspuns:

Da,se poate dezvirgina si asa daca ti-a bagat degetul si s-a rupt himenul. Daca nu s-a rupt himenul inseamna ca esti virgina, dar nu te inteleg cu o chestie. Daca stii ca esti virgina ce rost mai avea sa ii mai spui actualului ce ai facut cu fostul.In locul tau l-as parasi pentru ca daca nu are incredere in tine nu are rost sa te mai complici, sau te incearca ca sa ii cazi in plasa si sa te culci cu el, daca pana acum nu ati facut-o, dar crede-ma nu merita.Conteaza caracterul si sufletul celui de langa tine nu virginitatea. Daca pentru el doar asta conteaza nu este nimic de capul lui.Bafta!