| AinştainIsBack a întrebat:

Sunt fata si am 12 ani si in cateva zile o sa ne uitam la scoala la ora de biologie la un videoclip despre cum se fac copiiii si as vrea sa stiu daca pot deveni gravida daca ma uit la acest videoclip? Sau ar trebui sa nu merg la scoala pentru ca mi-e frica?

8 răspunsuri:
| MCRgurl a răspuns:

Presupun ca tu faci misto aici de fetitele care nu se informeaza inainte sa faca ceva cu un baiat si dupa ce isi fac de cap vin pe TPU si intreaba daca pot ramane gravide, chiar daca nici nu a avut loc actul sexual.Gg rolling on the floor Radem glumim dar e nevoie mare de educatie sexuala in scoli.Pentru ca pentru un moment eu chiar credeam ca nu glumesti, pentru ca sunt multe fete care intreaba lucruri asemanatoare si ele chiar vorbesc serios.

| Emilian65 a răspuns:

Vizionarea acelui videoclip nu duce la aparitia unei sarcini. Mergi la scoala, vizioneaza videoclipul pe care vi-l prezinta profesorul(a) pentru ca nu vei ramane gravida.

| Donsavas a răspuns:

Banuiesc ca tu glumesti acum. hai sa vorbim de lucruri mai serioase in legatura cu acest subiect. poti sa ramai gravida doar daca barbatul se termina inautrul vaginului tau, acest lucru putand sa se intample si daca poarta prezervativ deoarece acestea se cam rup in timpul partidei de sex daca nu esti atenta.
Nu te ajuta nici daca esti la menstruatie. e destul de riscant si atunci.

| Utilizator255 a răspuns (pentru Donsavas):

Sper sa glumeasca

| AinştainIsBack explică:

Multumesc TPU inca o data ca mi-ati demonstrat ca nivelul de inteligenta de pe acest site este ceva mai ridicat decat ma asteptam.

| 10msn a răspuns:

Nu ai cum sa devii gravida, doamne.

| ioanapisocea a răspuns:

Eu zic să nu te duci. Am văzut și eu ceva de genul ăsta și am rămas cu tripleți (nu mergea bine proiectorul și l-a pus de câteva ori de la capăt).

| Utilizator255 a răspuns:

Doamne, sper doar ca nu vorbesti serios...