| BobSpion a întrebat:

Sunt fata și am 15 ani. De câteva săptămâni, mă tot gândesc la un băiat cu care m-am întâlnit întâmplător cu el datorita unei prietene. Atunci a fost gen dragoste la prima vedere. Când acel băiat a plecat, am intrebat-o pe prietena mea daca acel băiat mă place iar ea a spus ca da. M-am întâlnit și a doua zi cu acel băiat doar ca eu fiind mai retrasă am spus ca mi se pare ca îmi sună telefonul ca sa scap. Cum mi-aș putea face curaj de ai spune acelui băiat toate sentimentele mele pentru. el.
Precizez ca atunci când ne întâlnim are mereu parul aranjat iar aceea prietena a spus ca își face freza doar când urmează să ne întâlnim pentru. ca aceea prietena îi spune când mă duc la o alta prietena ca ma văzut și atunci vine și el. Funda

Răspuns Câştigător
| credeintine a răspuns:

Este normal sa ai emotii, dar incearca sa scapi incetul cu incetul de emotii, altfel poti sa il pierzi.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Transmite-i sentimentele si gandurile tale privind dorintele pe care le ai si simti fata de el printr-un mesaj pe unul dintre mijloacele de comunicare folosite de voi. Succes!

| BobSpion explică (pentru corbulalbrosu):

Ok. Dar acum prietena aceea e plecata și prin acel mijloc puteam vorbi cu el. În rest el sta in casa.

| DaCumSaNu a răspuns:

Scrie pe o foaie love u + "numele" si lipeste-ti-o pe frunte. Bafta! Fundita?

| BobSpion explică (pentru DaCumSaNu):

Faci mișto de mine?

| credeintine a răspuns:

Buna! Daca iti place mult de el trebuie incet, incet sa iti faci curaj sa vorbesti cu el.
Daca ai si are cont de Facebook poate iti e mai usor sa vorbesti cu el deoarece convertatia scrisa este mai usor de facut.
Incearca insa sa nu il sperii, nu ii spune din prima ca te-ai indragostit de el. Gaseste subiecte comune de discutie, afla ce ii place.
Incearca sa fii deschisa la conversatie data viitoare cand va vedeti! Bafta!

| BobSpion explică (pentru credeintine):

El nu are Facebook și încă nu am aflat numărul lui de telefon. Dar nu știu ce am ca atunci când sunt în preajma lui parcă mă simt foarte timida. În rest, când nu e el am un comportament normal.

| credeintine a răspuns (pentru BobSpion):

Este normal sa ai emotii, dar incearca sa scapi incetul cu incetul de emotii, altfel poti sa il pierzi.