| passenger a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a si am un prieten care este de-o seama cu mine. Tinem unul la altu foarte mult, dar cred ca eu stric toata aceasta relatie. Nu mai spun ca pentru noi se potriveste zicala aia :"extremel se atrag.". Eu sunt mai crazy si el este un baiat foarte linistit. Noi avem un grup in liceu si acum o saptamana am stabilit ca vom face Revelionul impreuna la un coleg. Eu le-am zis ca nu pot sa vin etc. Nu vreau cu ei. O sa-l fac cu o prietena si cu niste baieti din a 10-a. Cand a auzit asta prietenul meu s-a enervat si mi-a zis ca "Mereu vrei sa te chem unde merg si eu, si acum cand te chem ma refuzi spunandu-mi ca mergi cu alti baieti de a 10-a. Spune-mi, ti se pare normal?" Eu am inceput sa ma rastesc la el spunand ca "Eu nu te controlez pe tine cand mergi cu baietii tai si termina cu crizele astea de gelozie, pentru ca stii ca ei sunt prietenii mei cei mai buni!"
Acum nu stiu ce este cu mine. Parca vreau neaparat sa ma cert cu el sad
Cine credeti ca a gresit? Ce este de facut?

4 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Off, pai e cam complicata situatia pentru ca, vezi tu, el ar fi vrut sa-si petreaca revelionul cu tine si pentru ca l-ai refuzat, s-a cam suparat.Nu cred ca este o criza de gelozie, ci este suparat pe tine pentru ca la un moment dat i-ai reprosat ca nu te ia cu el unde merge el si acum, cand si-ar fi dorit sa mergeti impreuna, l-ai refuzat.straight face

| raluca01 a răspuns:

Sincer.cred ca tu ai gresit.si daca nu vrei sa stai cu prietenul tau de revelion inseamna ca nu il iubesti cu adevarat.adica eu as da orice sa fac revelionul cu el.dar am de ales doar intre colegi si familie.si am ales colegii.dar totusi sper sa ne vedem
Ma rog.nu asta conteaza.totusi mi se pare ciudat ca preferi sa stai cu alti baieti decat cu iubitul tau.pe care "cica" il iubesti.

| DianaScorpio a răspuns:

Sunt de aceeasi parere ca si Hirako. Baiatul nu isi dorea decat sa stea cu tine, sa petreaca trecerea in noul an alaturi de tine, iar tu ai vorbit urat cu el si l-ai si refuzat. Consider ca greseala este doar a ta. Cat despre ceea ce este de facut... poate ca ar fi bine sa il suni si sa ii spui ca te-ai razgandit si mergi cu el.
In orice caz mi se pare foarte ciudat sa nu iti doresti sa petreci trecerea in noul an alaturi de persoana iubita, dar in fine.

| Hirako a răspuns:

Ai vorbit urat cu el, cand el incerca doar sa stea cu tine... Dupa parerea mea esti jalnica si nu te merita, sper sa gaseasca pe cineva care sa il aprecieze.Nu te ofensa, e doar parerea meawinking