| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a si am un prieten care este de-o seama cu mine. Tinem unul la altu foarte mult, dar cred ca eu stric toata aceasta relatie. Nu mai spun ca pentru noi se potriveste zicala aia :"extremel se atrag.". Eu sunt mai crazy si el este un baiat foarte linistit. Noi avem un grup in liceu si acum o saptamana am stabilit ca vom face Revelionul impreuna la un coleg. Eu le-am zis ca nu pot sa vin etc. Nu vreau cu ei. O sa-l fac cu o prietena si cu niste baieti din a 10-a. Cand a auzit asta prietenul meu s-a enervat si mi-a zis ca "Mereu vrei sa te chem unde merg si eu, si acum cand te chem ma refuzi spunandu-mi ca mergi cu alti baieti de a 10-a. Spune-mi, ti se pare normal?" Eu am inceput sa ma rastesc la el spunand ca "Eu nu te controlez pe tine cand mergi cu baietii tai si termina cu crizele astea de gelozie!".
Eu la petrecerea aia vreau sa merg si pentru ca nu este el si pot face mai mult, fara sa stea cu ochii pe mine.
Cine credeti ca a procedat bine? Ce este de facut?

2 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Este foarte clar.Baiatul nu are incredere in tine si ii dau dreptate.Pai nu are cum sa nu fie gelos in timp ce tu iti petreci revelionul cu altii in loc de el, care e prietenul tau.Cred ca tu gresesti foarte tare si daca o tii tot asa o sa iti de-a papuceii cat de curand

| cyxx a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa-l inviti si pe el impreuna cu tine sau sa incerci sa te duci deoarece nici tie nu cred ca ti-ar placea ca tu sa il inviti pe el la o petrecere/un film etc. si el sa-ti zica nu pot sa vin ma duc in alta parte cu fetele de a 9-a sau ma rog alta clasa