| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a si am un prieten care este de-o seama cu mine. Tinem unul la altu foarte mult, dar cred ca eu stric toata aceasta relatie. Nu mai spun ca pentru noi se potriveste zicala aia :"extremel se atrag.". Eu sunt mai crazy si el este un baiat foarte linistit. Noi avem un grup in liceu si acum o saptamana am stabilit ca vom face Revelionul impreuna la un coleg. Eu le-am zis ca nu pot sa vin etc. Nu vreau cu ei. O sa-l fac cu o prietena si cu niste baieti din a 10-a. Cand a auzit asta prietenul meu s-a enervat si mi-a zis ca "Mereu vrei sa te chem unde merg si eu, si acum cand te chem ma refuzi spunandu-mi ca mergi cu alti baieti de a 10-a. Spune-mi, ti se pare normal?" Eu am inceput sa ma rastesc la el spunand ca "Eu nu te controlez pe tine cand mergi cu baietii tai si termina cu crizele astea de gelozie, pentru ca stii ca ei sunt prietenii mei cei mai buni!" Chestia e ca nu vreau sa merg acolo pentru ca sunt 2 fete care ma enerveaza foarte rau (una din ele il place pe prietenul meu), dar nu vreau sa-i zic lui chestia asta.
Ce ziceti sa fac? Cine a gresit in povestea asta si de ce?
Scuze categoria

Răspuns Câştigător
| Jadis a răspuns:

Mai bine! Oricum tu fiind mai nebuna tipul ala nu-i de tine. Desparte-te de el si du-te si distreaza-te fu prietenii tai. Have fun!

8 răspunsuri:
| emabrumareanu29 a răspuns:

Daca tu crezi ca tii la prietenul tau adica daca il iubesti poti face macar un sacrificiu pentru el si sa ii dovedesti acest lucru. Poti renunta la prietenii tai in favoarea iubitului tau, se va simti apreciat.

| Jadis a răspuns:

Hei stai linistitawinking Deci.ai doua posibilitati de ati petrece revelionul. Du-te unde te simti tu cel mai bine, unde te intelegi bine cu toate persoanele, unde sti ca te vei distra si unde sti ca nu vei regreta ca ai mers acolo. Sunt sigura ca ai vrea sa iti petreci revelionul cu prietenii tau cei mai buni...dar parca nu ti-ai lasa prietenul in urma. Ai putea sa te duci la petrecerea unde merge si iubitul tau, dar risti sa te simti nasol in prezenta celor doua proaste, chiar daca esti cu prietenul tau.

Nu ar fi trebuit sa te rastesti la el...dar asta e...asa ti-a venit tie. Ia-l pe prietenul tau si discutati si spune-i motivul pentru care nu vrei sa mergi la petrecerea aceia, si ca preferi sa-ti petreci revelionul alaturi de prietenii cei mai buni. Nu trebuie sa mergi unde vrea el si de dragul lui.Ti-am zis: meri unde sti k te vei simti bine.

Distractie placuta si sper sa rezolvati! big grin

Dar apropo...de ce nu iti iei prietenul la petrecerea unde mergi cu cei mai buni prieteni?

| passenger a răspuns (pentru Jadis):

Pai prietenul meu nu-i cunoaste si logic ca ar vrea sa mearga cu grupul celalalt pentru ca acolo sunt prietenii lui cei mai buni. Cred ca singurul lucru care-l deranjeaza pe el la aceasta petrecere unde merg eu,este ca sunt si persoane de sex opus mie straight face
Oricum o dam, tot ne vom petrece Revelionul separat, dar el nu intelege asta!

| Jadis a răspuns (pentru passenger):

Ei...ar trebui sa inteleaga. Vorbeste cu el si spune-i ca pur si simplu nu te simti bine in comapnia unor persoane. Si ca decat sa mergi acolo sa te simti prost, mai bine mergi in grupul celalalt. Si ai putea sa-i mai zici ca baietii de acolo sunt doar prieteni si nimic mai mult. Tu mergi in grupul tau de prieteni si vezi dupa aia ce se va intampla si ce va zice prietenul tau. Daca rea sa fii fericita si sa te simti bine va intelege ce ***... Asta e daca sunteti diferiti trebuie sa va acceptati tongue

| kim26 a răspuns:

Tu ar trebui sa discuti cu prietenul tau, si sa ii explici cum stau lucrurile. asa se face intr-o relatie. si mai mult decat atat. tu trebuie sa te gandesti cu cine vrei sa fi in noaptea de revelion, cu prietenul tau sau cu amicii tai! happy daca il iubesti,, vei merge cu el happy

| CristiTraian a răspuns:

Mergeti intai la prietenii lui, dupa aia la ai tai happy

| Jadis a răspuns (pentru CristiTraian):

Nu cred ca ar merge asa laughing ai vazut doar ca iubitul ei nu-i prea cunoaste pe prietenii ei cei mai buni...

| passenger a răspuns (pentru Jadis):

Pana la urma o sa ma despart de el si gata!

| Jadis a răspuns (pentru passenger):

Mai bine! Oricum tu fiind mai nebuna tipul ala nu-i de tine. Desparte-te de el si du-te si distreaza-te fu prietenii tai. Have fun!