| Doareu2804 a întrebat:

Sunt indragostita de un baiat de ceva timp, el momentan din cate stiu e singur si vrea sa se indragosteasca. si nu gaseste persoana potrivita. As vrea sa fiu eu acea persoana potrivita, bine sunt un pic mai mult absurda dar vreau macar sa incep sa ii fiu o buna prietena si sa aiba incredere in mine. Cateva sfaturi nu mi-ar strica, multumesc! PS ne cunoastem, nu e ca si cum suntem necunoscuti

4 răspunsuri:
| AdyAdeluş a răspuns:

Pai incearca sa vb mai mult cu el, mai deschis. Incearca sa ii spui lucruri si sa sustii mereu ca ai incredere in el si ca...si el poate avea incredere in tine daca vrea si poate. Incearca sa il compatimesti sa zic asa daca i se intampla ceva suparator. Insa nu te baga foarte mult in viata lui, gaseste subiecte comune..si toate vor evolua apoi. Bafta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa ii fii o prietena buna ( pentru inceput ) trebuie sa ii fii alaturi si sa aiba incredere in tine. Incearca sa vorbesti deschis cu el si spune-i lucruri din viata ta, pe care poate ai incredere sa i le spui, dar asta nu inseamna sa ii zici tot. Apoi spune-i ca ai mare incredere in el si ca nu ar trebui sa o trateze cu indiferenta si ca si tu esti acolo pentru el. Chiar daca nu vei fi prima lui iubire ( nu stiu, zic si eu ) macar castiga o prietena de partea lui.

| Hakuouki a răspuns:

Mi se pare o prostie sa vrei sa ii fii prietena doar pentru a-ti urma interesul, nu prea stii ce inseamna sa fii un prieten bun, cred ca prieteni are destui, de ce nu incerci sa il inviti in oras, sa va cunoasteti si astfel poate se indragoseste...

| UnDezaxat a răspuns:

Vrea sa se indragosteasca? Cum dracu' ai vrea sa te indragostesti?
Sfaturi? Lasati calculatoru' si iesiti afara sa vorbiti.