| anonim_4396 a întrebat:

Sunt nedumerita. Este vorba de un baiat...Nu imi place de el, dar cred ca el ma place. Nu tin mortis sa aflu daca e adevarat, sunt doar curioasa caci mna...

Nu dau nume dar ii voi atribui un apelativ, X. Deci acest baiat X este foarte de treaba, e mic de statura, de aceea e si foarte simpatic. Si adora sa ma chinuie. In ce fel? Ma gandila! Bine, de fapt ma impunge cu degetele in coaste doar doar ca eu sa strig "Lasa-ma!" cu fabulosul meu accent (pun punctul pe s). Si face asta mereu... I-am povestit unei prietene asta si mi-a zis ca sigur ma place. Apoi, ieri am fost implicata pe nedrept in o cearta dintre o prietena buna din clasa si colega-mea de banca (ma puneau sa aleg intre ele doua, ele certandu-se) si m-am enervat foarte tare si am inceput sa plang. Baiatul X a vazut ca imi dau lacrimile si a strigat la ele: "De ce naiba o implicati si pe ea in asta?!" Am dat sa ies din clasa, voiam sa ma duc la baie, la care X m-a prins de mana intr-un fel sa stau, m-am intors si zambea. Dar m-am smucit si am plecat (nu mai rezizstam, voiam sa plang) Dupa ce apele s-au calmat, la sfarsitul orei mai eram foarte putini in clasa, ceilalti chiulisera. Si X s-a mutat in banca din spatele meu si tot imi trage scaunul cu piciorul si cand ma intorceam la el bineinteles ca zambeam, apreciam gestul de a ma binedispune si imi zambea si el.
Azi eram la scoala, in pauza. Si un coleg, Marius, mi-a ciordit penarul si a inceput sa fuga cu el pe hol. X era langa usa in momentul acela. Si X s-a dus pe hol si a aleergat dupa Marius ca sa imi recupereze penarul. Dupa ce l-a recuperat de la el, Marius mi-a zis :"Mai, dar voi sunteti combinati? CA vad ca X iti ia cam mult apararea..." si am plecat in clasa. Apoi a venit ora de dirigentie si diriga ne-a povestit cum a fost la banchetul din clasa a opta de anul trecut si ne-a mai povestit cum o pereche a castigat un concurs de dans. In pauza de dupa, am inceput sa "ne alegem" perechile. Si o fata, Maria, i-a spus lui X:"Tuuuu vei fi partenerul meu!" la care X: " NUUUUUU", dupa eu :"Dar partenerul meu vrei sa fii? CA tot avem aceeasi inaltime. " si a zambit, nu a spus nimic. Apoi, la sfarsitul orelor, mergeam spre statia de autobuz si grupul de baieti printre care si X era in spatele meu. La un moment dat, Marius a amintit de faza cu penarul si dupa a strigat :"X e indragostit de Diana!" si X nu a zis nimic. Apoi Marius a continuat:"Cred ca X ar iesi si din lanturi pentru Diana!" la care X:" De...As iesi pentru mata". Ce credeti?

Răspuns Câştigător
| 2Low a răspuns:

E evident ca te place. Daca tot zici ca e de treaba, simpatic, etc. de ce nu ii dai o sansa?

| OnlyTheScript a răspuns (pentru 2Low):

Deoarece nu vreau sa par disperata din aia, pentru ca nici nu sunt. Da, este foarte simpatic, dar eu nu-l plac in sensul acela. De fapt, eu il plac pe cel mai bun prieten al lui, si toata clasa stie asta. Dar prietenul lui nu ma place...Si de aceea...nu vreau ca lumea sa zica: "Te-a refuzat ala si acum sari in bratele altuia!".Dar daca imi va zice ca ma place, probabil ii voi da o sansa. Dar sa faca el primul pas.

| 2Low a răspuns (pentru OnlyTheScript):

Iti dau un sfat.
Nu te mai lua dupa lume.E un lucru senzational, in general trebuie sa conteze doar parerea ta.Accepta sfaturi si critici doar de la cei pe care ii consideri intr-adevar foarte apropiati tie. Daca tu crezi ca ti-ar sta bine cu el atunci da-i o sansa. Daca nu, nu!

| OnlyTheScript a răspuns (pentru 2Low):

Meriti funda, esti singura care m-a ajutat si nu a raspuns rautacios...

| 2Low a răspuns (pentru OnlyTheScript):

Singurul,sunt baiat.

12 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Nu e ciudata viata? baietii care chiar merita o fata si sunt adevarati domni nu au parte de ea...
domnisoara Diana va ajunge sa placa un jmecheras al scolii, pentru ca nu va fi "disperata " dupa el.
acum sa raspund la intrebare...da baiatul te palce insa iti doresc sa nu ai parte de baieti ca el cat traiesti.

| neutrino a răspuns:

Emotionant: sensibil baiat. El te place mult. Pacat ca nu are noroc in dragoste!

| StevenMetalhead a răspuns:

Sigur ca te place!

| Deanimus a răspuns:

Te place. Nu-i frange inima doar de dragul de a fi intr-o relatie, ca mai apoi sa-l dai deoparte. Am facut asta cand eram de varsta ta si desi inainte ma intelegeam bine cu el, dupa ce am devenit asa zisi iubiti si l-am dat la o parte dupa nici o saptamana, nu mi-a mai vorbit niciodata. Imi imaginez ce a fost in sufletul bietului baiat.

| GerontofilulCel a răspuns:

Cred ca mi-am pierdut cateva minute din viata citind porcaria asta de postare. Funda?

| OnlyTheScript a răspuns (pentru GerontofilulCel):

Uite, eu nu am obligat pe nimeni sa citeasca intrebarea mea. Si eu am dat peste multe intrebari fara niciun sens pe TPU, dar m-am abtinut sa comentez rautacios.

| eda1233211 a răspuns:

Eu cred ca e indragostit si de mama lui Marius dar si de tinewinking.