| andreinda a întrebat:

Sunt plecat in strainatate de 3 luni, in primele zile m-am schimbat enorm de mult fata de prietena mea, am inceput sa fiu posesiv, gelos, exagerat si absurd.Mi-a creeat motive sa fiu asa pentru ca de cand am plecat iese m-ai des la sucuri plimbari si imi cerea sa iasa si in club.In club nu am fost de acord dar la suc am acceptat si i-am ooferit libertatea de care are nevoie.I-am zis motivele pentru care am devenit asa si ca voi incerca sa numai fiu cum eram dar in continuare imi da motive...Nu de curand am prins-o si cu minciuna.Am ganduri cu ea si ne-am propus sa ne mutam impreuna dar parca nu am incredere totala in ea. Ma ajuta cineva cu niste sfaturi? Ce sa fac?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Andrei daca nu ai dovezi clare ca te-a mintit sau te-a inselat nu afirma ceva despre ea,cand vei avea dovezi da poti sa afirmi ceva, increderea stiu e grea dar daca afirmi aiurea o vei pati ca mine si eu am facut multe fete mincinoase fara dovezi pur si simplu eram paranoic te inteleg si pe tine dar nu fa ca mine, nu trebuie sa crezi in ea si ea sa isi castige increderea plus ca ati plecat dincolo ar fi aiurea sa nu va intelegeti, daca vrea in club du-te si tu ti frica ca te inseala asta i o frica, slabiciune un mascul alfa nu are slabiciuni, fi barbat

| neutrino a răspuns:

Fiecare isi traieste tineretea si viata asa cum crede de cuvinta. Odata tu plecat, ea nu mai are incredere in stabilitatea relatiei voastre si nu uita ca fata este tanara, cu nevoile si placerile caracteristice varstei. Lasa fluturii sa zboare!

| andreinda explică (pentru neutrino):

Mersi de sfat happy Eu nu m-ai stau decat o luna plecat happy nu inteleg de ce atununci cand doresti sa pornesti pe un drum nu te poti sacrifa la anumite chesti happy eu muncesc aici pentru amandoi si e greu crede-ma sa fi pelcat si sa iubesti si cealalta persoana numai sucuri, distractii, si iesiri happy Vedem ce va fi! mersi mult!

| RAY a răspuns (pentru andreinda):

Andrei cu distractia nu aduni nimic

| Danysan a răspuns:

Amice femeia te inseala si cu tine de mana -ar fi o proasta sa dea cu picioru la un baiat care vrea o relatie de viitor -adica pentru voi ai plecat in strainatate! Asa ca ai incredere in ea -nu cred ca te inseala -fi mai oki si mai relaxat!

| unknøwn a răspuns:

Un sfat, să ştii de unde să începi, nu de alta.
Nu ţi-a dat ea nici-un motiv să fii gelos, posesiv. Tu ţi-ai dat singur.
Problemele tu le ai. Nu ea.
Asta ca să ştii că ai probleme de rezolvat la tine, nu la ea.
Lipsă mare de încredere în sine.
Lucrează la asta.

| Keith a răspuns:

O relatie la distanta tine numai daca exista iubire si incredere pentru ambii parteneri. Oriunde pot exista flirturi,nu conteaza ca e la un suc sau la club, daca te iubeste si te asteapta nu raspunde la flirturi ci doar se distreaza cu fetele, tu ai devenit asa pentru ca esti departe de ea, nu stii nimic din ce face ea acolo decat de la ea si de aceea a intrat in tine samburele neincrederii, te macina gandul ca ea te-ar putea insela pentru ca sunteti departe de aia esti asa posesiv si gelos.Tu o cunosti cel mai bine si doar tu stii daca merita incredere sau nu.Bafta!

| andreinda explică (pentru Keith):

Mersi mult pentru sfat!

| NotToday a răspuns:

Asa eram si eu. Pana la urma, am lasat dupa ea, i-am oferit libertatea necesara si cu prima ocazie m`a inselat happy Unele fete daca nu sunt tinute din scurt, o comit.

| andreinda explică (pentru NotToday):

Asta mi-am propus si eu happy Ce o fi o fi si gata!

| momo0988 a răspuns:

In locul tau as avea mai multa increderea in ea, si niciunei fete nu ii place cand baiatul e prea gelos(posesiv) bine in anumite cazuri cand fetele adora ca baietii sa fie putin gelosi ca astfel le demonstreaza ca le iubeste happy nu incepe sa ii interzici de acum ce sa faca pentru ca o sa o deranjeze cu timpul happy