| Ioana900 a întrebat:

Sunt virgina iar eu cu prietenul meu am hotarat sa imi incep viata sexuala. Am 16 ani, sunt constienta ce fac. Doar ca el mi-a zis ca la inceput o sa o introduca fara prezervativ ca sa fie mai usor iar apoi o sa-si puna prezervativul.Eu i-am spus ca nu vreau ci ca sa fiu sigura de la inceput sa fie pus. Oare, e bine cum am gandit?

Răspuns Câştigător
| ColaCola a răspuns:

E foarte bine cum ai gandit,sa nu il lasi sa faca asa ceva,e mai bine sa fii sigura atunci decat sa stai cu stres pana la menstra doar pentru ca lui i-a fost mai comod asa.
Ai grija,daca ti-a zis ca l-a pus verfica dar subtil, ceva de genul sa iti introduci tu penisul si asa pui mana si simti daca il are sau nu.
Cu mare grija, o sa doara putin si nu e neaparat sa curga sange :*

8 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Da,normal ca te-ai gandit foarte bine sa va protejati. Mai bine asa, decat sa va treziti peste o saptamana parinti.

| Sophiee a răspuns:

E foarte bine cum ai gandit.are dreptate e mai usor fara prezervativ,dar mai bine te doare un pic mai tare si nu ai nici un stres,chiar daca isi pune prezervativul pe urma,cand o introduce fara el poate elimina lichid seminal,o secretie pe care baietii o elimina cand sunt excitati,acel lichid seminal contine si el spermatozoizi, intr-o cantitate mica si sunt sanse minime sa ramai insarcinata, dar de ce sa te risti. paza buna trece primejdia rea.te pup:*

| dia200 a răspuns:

Nici eu nu sti de ce zic toti baieti ca daca o baga fara prezervativ nu doare asa tare ii tot una adica prezervatupu ala nu ii chiar asa de gros casa mareasca in asemenea hal penisu.(sa stii ca atunci cand o faci prima oara sunt mai putine sanse sa ramai gravida ) ii bine oricum

| DrunkenRat a răspuns:

Evident ca e bine. Nu ti se pare o coincidenta interesanta faptul ca rangul femeii in societate a crescut cam din aceiasi perioada in care s-au facut mteodele contraceptive? Si este putin ridicol si ironic ca el sa faca asa ceva... cum sa o faci in largul tau, ca mai apoi sa treci la contraceptie? Ceva e putred la mijloc...

| Cristy15 a răspuns:

E "binisor" cum ai gandit. Poti sa-i spui si lui ca cea mai buna dezvirginare se face cu prezervativul, aluneca mai usor. Mai cautati si pe net, documentati-va!

| cucarachaalien a răspuns:

La chestia cu prezervativul da.

| sanziana19 a răspuns:

E bine cum ai gandit pentru ca la varsta ta nu cred ca iti doresti sa ai vreo surpriza neplacutatonguesi ar fi bine ca mereu sa il inveti pe prietenul tau sa foloseasca prezervativul de cate ori faceti ceva;

| Sweet2000 a răspuns:

Eu zic ca nu e bine pentru ca esti inca mica! eu zic sa ai grija ce faci si sa te gandesti bine!