| Deliaa94 a întrebat:

va rog dacă puteți sa ma ajutați la o problema cu un sfat! Am avut o relație de 4 luni de zile cu un băiat, de sâmbătă am început sa ne certam aproape in fiecare zii, acum 2 zile adică luni mi-a zis ca e mai bine sa ne despartim pentru ca ne-am certat prea mult in ultima perioada țin sa Menționez ca am fost foarte bine și ne-am inteles chiar bine nu au existat probleme! Lunile astea cât timp am fost cu el am locuit la el, mie îmi este greu acum și îl iubesc, ieri a venit mi-a adus lucrurile înapoi dar nu am apucat sa vorbim, doar prin mesaje i-am zis de ce vrea lucrul asta mi-a zis ca vrea sa fie singur cu gândurile lui și ca vrea liniște. Eu zic ca peste orice problema se trece in doi și la bine și la greu! Voi ce ziceți ca este ok așa cum zice el sa luam gen o pauza adică oare mai vrea sa mai continuam ținând cont ca și el ma iubește și ne făcusem și planuri de viitor?!

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pai in 4 luni de zile tu aproape ca te-ai mutat la el, normal ca vrea spatiu.
Barbatii nu sunt ca si femeile cu bibilit zilnic si stat bot in bot 24 din 24, ei se sufoca si se simt presati daca stai continu pe capul lor. Poate daca aveati si o alta activitate si va acordati spatiu fara sa va grabiti acum era mai bine.
Mergi inainte si lasa-l in pace ca sunt doar 4 luni nu o viata de om.

| PersonajFictiv a răspuns:

Mda,nu ne-ai zis din ce motive v-ati certat voi, conta si asta.

Se poate trece in doi peste probleme, dar conteaza si ce fel de probleme si de cum sunt aia doi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Măi femeia lu' Dumnezeu, tu nu vezi că omu' și-a dat seama că nu are un viitor cu tine, că nu vă înțelegeți, nu comunicați, nu există încredere, că nu vă potriviți? A făcut pasul clar și sigur, că a înțeles că nu e rostul, așa greu cum i-o fi fost. Zici tu că te mai iubește? Bine, așa o fi. Și totuși a avut puterea, voința să spună stop. Dar pentru tine, pentru voi ca gen, independența, indiferența vă atrage. Când e rostul să fugiți, atunci mai tare vă apucă pe voi dragostea aia cea mare. Nu-i rostul, gata, s-a terminat. Ah, stai așa, că pe tine de fapt asta te incită mai tare... Dacă ar fi invers, dacă ar veni el acum cu scuze și în genunchi la tine, "să-l primești înapoi", atunci ți s-ar tăia macaroana și ai prinde grețuri. Mă rog. S-a terminat și gata. Da, ia o pauză. Una pe termen nedeterminat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de ce v-ati certat. Daca ai apucat sa te indragostesti de el vei suferi insa e bine sa incerci sa-l intelegi cum e omul asta si daca vrea sa fie lasat in pace trebuie sa-i respecti decizia. Oare ai gresit tu undeva de te-a alungat?

| Anabela777 a răspuns:

Treci mai departe. Nu poti stii niciodata daca el chiar te-a iubit asa cum ai facut-o tu, oamenii mereu spun lucruri fara sa le simta. Daca intr-adevar asta este "o pauza" asa cum sustii tu, o sa te contacteze el avand in vedere ca el s-a despartit de tine. Daca nu da niciun semn de viata atunci nici tu nu-i da.

| MGEORGESCU a răspuns:

Draga mea,"pauze" in opinia mea nu exista decat la scoala. Avand in vedere ca ati locuit impreuna e normal sa ti se para dificil si lumea in jurul tau sa se naruie, dar vorbim de 4 luni totusi, deci nimic nu se termina aici. In conditiile in care el a hotarat de unul singur ca e mai bine asa, pentru a nu-ti ingreuna si mai mult situatia asteptandu-l, iti vezi de viata si treci peste...cat despre planurile de viitor, de astea cu totii ne facem cand suntem la inceput si e bine si frumos, dar daca primul hop nu se trece in doi, pe mai departe doar unul dintre voi va trage sa fie bine, si din ce vad aici, aceea vei fi tu. Asa ca, ridica sus capul si paseste inainte!