| Adrianaa15 a întrebat:

Vin din nou cu o mare problema. Deci sunt super extra indragostita de un baiat. Pur si simplu nu il pot scoate din minte. Am 14 ani, el 17. Precizez ca nu stam in acelasi cartier si nici in acelasi liceu, deși sta aproape de mine.Dar totusi il vad foarte rar la meciuri deoarece amandoi facem sport la echipe diferite. Deci am facut o greseala si i-am spus ca il plac( pe mess )! Dar tot timpul numai eu il bagam in seama asa ca am renuntat sa ii mai zic ceva lasandu-l pe el sa ma observe si sa imi zica ceva.Nuu stiu ce sa fac, cand cineva zice ca " o sa vina mai incolo pe aici " imi tresara inima chiar daca stiu ca este o minciuna, Pur si simplu stau cu zambetul pe buze cand citesc conversatiile vechi cu el, sau atunci cand il vad, sau cand ii aud numele. Precizez ca nu am vorbit niciodata face to face. Ce sfaturi imi dati, Chiar il plac! Cum il fac sa ma placa, ce sa ii mai zic? E un baiat foartee inteligent!

Răspuns Câştigător
| BlackDice a răspuns:

Il faci sa te observe, asta tu trebuie sa gandesti putin, daca te-a observat si te baga in seama nu ii arata asta ca tu pierzi, joaca si tu putin leapsa, lasandu-l pe el sa isi doreasca mai mult sa te cunoasca ...sigur va merge! doar sunt baiat dracu stiu ce zic!

6 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Cum sa-l placi daca nu stii ce om este? Chiar tu ai zis ca nu l-ai vazut niciodata face to face.

| Adrianaa15 explică (pentru IMC90):

L-am vazut face to face de foarte multe orii laughing Am zis doar ca nu am vorbit face to face cu el

| IMC90 a răspuns (pentru Adrianaa15):

Pai nu te intereseaza ce fel de caracter are? Nu conteaza chimia intre voi? Nici macar nu stii daca va potriviti

Poate e un idiot, sau poate e mult mai destept sau poate ca are un defect cu care nu ai cum sa fii de acord.
Sunt multe aspecte care trebuiesc avute in vedere...

Tu te-ai luat strict dupa aspectul fizic, iar genul asta de relatii nu pot dura (trebuie sa fiti si compatibili)

| Adrianaa15 explică (pentru IMC90):

Crede-ma, nu m-am luat dupa aspect, pur si simplu e incredibil, stie sa vorbeasca cu o fata, si nu isi bate joc de ele, chiar si atunci cand i-am spus ca imi place de el, m-a luat usor si mi-a explicat, nu a ras sau ceva de genu.

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Simplu, il faci sa te observe.Stai si tu odata cel putin de vorba cu el face to face, sa vezi dupa cum iti vorbeste si cum reactioneaza la vorbele tale ca detalile astea sunt importante.
Dar nu incerca sa fi prea insistenta ori sa pari foarte nerabdatoare, il lasi pe el sa ajunga la o concluzie... daca te place sau nu ca sti ca dragoste cu forta nu se poate.
Numai bine.

| Andra0816 a răspuns:

Nu trebuie sa fii insistenta cu el. Exact cum ai gandit tu,trebuie sa-l lasi pe el sa te observe, sa observe cand tu esti absenta si sa se intrebe in sinea lui de ce. Incearca sa iesi in evidenta prin calitatile tale, fa-l pe el sa te placa mai mult. [ Acum un sfat ca de la fata, la fata. Nu pune prea mult suflet daca vezi ca pe el chiar nu-l intereseaza, meriti ceva mult mai bun!]