| Zarzarica171999 a întrebat:

Bună TPU.
Vreau niște sfaturi în legatura cu povestea mea.
În urma cu ceva timp m-am despărțit de iubitul meu, asta fiind pe 28 decembrie în ziua în care am împlinit 1 și 6 luni de relație. A fost o relație cu năbădăi foarte multe certuri, împăcări în august 2018 după moartea mamei lui el a plecat în afară, m-a căutat după 3 săptămâni, m-a întrebat dacă îl mai iubesc răspunsul meu a fost Da... ok, mi-a spus ca dacă vreau eu, nu mă tine cu forța să-l aștept ca vine în decembrie, chiar și în aceste 5 luni au fost certuri, nu îmi spunea ca mă iubește, îmi spunea foarte rar și l-am întrebat de ce nu îmi spune, mi-a spus ca simte dar nu spune ca nu e genul, la început îmi spunea în fiecare minut ca mă iubește... ne făceam planuri de viitor împreună, pana la un moment dat când s-a întors în tara, noi ne-am văzut pe 28 decembrie, oare așa proastă am fost sa fac sex cu el chiar pentru ultima data? Simțeam asta, când ne-am îmbrăcat sa plecam mi-a spus dintr-o data ca este tânăr, fete mai sunt, mi-a dat un sfat sa nu îmi aleg tot prostul, dar nu înțeleg de ce m-a amăgit 5 luni, dacă avea de gând sa o facă trebuia sa îmi spună de la început sa nu-l mai aștept. Mergând pe strada, vorbea numai el, eu trebuia sa o iau la stânga, el la dreapta în urma mea s-a oprit și a strigat " Andreea, nu mă pupi?" am simțit o durere imensa știind ca eu l-am iubit foarte mult, extrem și el și-a bătut joc mi-a spus ca tine la mine dar nu mai e scânteia.
Maine se fac 3 săptămâni de când ne-am despărțit ce părere aveți voi, se va întoarce? Se va interesa de mine sa vadă ce mai fac? sad

3 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Tu crezi ca mai merita sa te intereseze de el? Nu prea cred, dar daca totusi nu vrei sa renunti la el, sa inceapa jocul torturii sufletesti, mult noroc happy

| Andreeush a răspuns:

Nu îl mai aștepta că nu merită.
E clar că nu te mai iubește.
Trebuie să îți vezi de drumul tău, lasă trecutul.

| Csander a răspuns:

Chiar mai are sens daca se intereseaza de tine cineva care te-a ranit? Tipul nu te mai iubeste indiferent de ceea ce ti-a spus. A vrut sa faceti sex si asta a primit pentru ca ai fost naiba.
Daca se intaorce, se intoarce pentru aceeasi chestie. Te va inmuia putin, o sa faceti sex iar pentru ca tu inca tii la el, apoi el se duce-n treaba lui si tu ramai iar singura.