| RuSIoNe a întrebat:

Buna TPU... vreau sa cuceresc o fata si nu stiu cum... daca imi ziceti cum s-o cuceresc

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

O fata se cucereste cu ce ai tu, nu cu ce au prietenii. Bafta!

| Shayna a răspuns:

Eu nu inteleg care e noima acestor prostii.Pai ma, pustiule, tu vrei sa-ti rezolvam noi viata? Daca e sa o luam asa tot noi trebuie sa-ti spunem cand sa mergi la toaleta, cand sa mananci, cand sa bei apa.Revino-ti! Chestiile astea pe care tu le scrii doar din mintea unui copil pot proveni.

| raduuc a răspuns:

"vreau sa'mi fac o prietena si nu gasesc" rolling on the floor

| jpg98 a răspuns:

Daca vrei sa o cuceresti uite de ce trebuie sa tii cont:
Personalitatea

Personalitatea are cel mai important rol in cucerirea unei fete. In timp de baietii sunt interesati de o fata, in primul rand pentru aspectul exterior, fetele sunt adesea cucerite de o inima buna, un simt al umorului dezvoltat si o fire foarte optimista. Fiecare fata isi doreste sa intalneasca un baiat langa care sa se poata simti libera, sa poata fi ea insasi. Cu toate ca se spune ca fetele prefera mai mult baietii duri, nu este deloc asa, majoritatea fetelor lasandu-se cucerite de baietii care stiu sa le respecte si sa le alinte.

Castiga-i increderea

Daca esti un tip inteligent si muncitor, multumit de ceea ce faci, fetele vor putea avea incredere si se vor putea baza pe tine. Nici unei fete nu ii face placere sa aiba alaturi un partener slab, care nu are incredere in fortele proprii. O fata poate fi cucerita de un tip care este capabil sa aiba grija de el, deoarece numai asa poate avea grija de ea.

Aspectul exterior

Unele fete prefera tipul puternic, cu masa musculara bine definita, in timp ce altele prefera tipul de baiat cu parul lung sau chiar baietii slabi, cu trasaturi finute. Ideea este sa incerci sa cunosti mai bine fata pe care vrei sa o cuceresti pentru a-ti putea da seama daca esti tu cel cu care vrea sa-si petreaca timpul. Adopta stilul vestimentar care te caracterizeaza, parfumeaza-te si ai grija de aspectul tau exterior. Nu uita insa ca cel mai important lucru este sa te simti bine in pielea ta si sa ai incredere in tine!

Acorda-i atentie

Fa-o sa se simta bine in compania ta. Scoate-o la un film si plateste tu biletele, cumpara-i flori, scrie un cantec pentru ea sau scoate-o la o plimbare intr-un cadru romantic. Incearca sa o cunosti mai bine, sa aflii ceea ce ii place pentru a putea avea lucruri in comun despre care sa discutati si pe care sa le faceti impreuna. Ai grija sa nu devi prea insistent, daca sunt lucruri despre care ei nu ii face placere sau considera ca nu este momentul sa discutati. Cunoaste-o treptat pentru a lasa loc misterului si pentru a o face sa para cea mai deosebita fata.

Cunoaste-i prietenele

Iesiti impreuna cu prietenele ei. Comporta-te natural, adopta o atitudine pozitiva si incearca sa castigi increderea acestora. O prietena inseamna foarte mult pentru o fata iar parerea acesteia are un rol foarte important pentru fata pe care tu vrei sa o cuceresti. Daca si acesteia ii lasi o impresie buna despre tine, atunci esti pe drumul cel bun. Fi foarte flexibil si ai incredere in tine!

sper ca te-am ajutat! multa bafta!

| alyn1alyn1alyn1 a răspuns:

Sunt de acord cu jpg98, dar partea cu cantecul.....sa fim seriosi mai bine trimite-i un site cu un video facut de tine cu diferite texte emotionante(le gasesti in tenelovele sau in alte videoclipuri de pe youtube)cu muzica de dragoste(fetelor le place foarte mult), succes cu fatawinking. Funda?

| CruntchcuCacao a răspuns:

Sunt fata! Pai fa-i si tu caateva 'avansuri". Fa-i cu ochiul, scoate limba asa un pic la ea, fa-o sa rada[fetelor le place asta]winking

| Alexandru_Popescu_1997 a răspuns:

Grow some balls

| RalucaGirl a răspuns:

Poarta-te frumos cu ea, fetele vad mai intai exteriorul dar in minutul urmator iti vad si sufletul.Acum depinde ce fel de fata este:tupeista sau timida.Intreab-o lucruri despre ea dar daca si ea te intreba sa ii raspunzi sincer.Scoate-o in oras, la un film sau sa va plimbati, la restaurant nu iti sugerez deoarece s-ar putea emotiona, cand afli mai multe lucruri despre ea atunci este super!

| mario93493 a răspuns:

Pai frate trebuie sa o faci sa rada,sa stai pe langa ea, sa ai grija sa nu se intalneasca cu altu, sa nu ocucereasca el si sa ii dai daruri:ciocolata, o bratara, dar sa nu pui mult suflet la ea caci oricand poate sa te paraseasca.